Copa America: Venezuela 1-4 Uruguay

Data publicarii: Duminica 08 Iulie 2007, 10:18
Data actualizarii: Duminica 08 Iulie 2007, 10:18
DIEGO FORLAN DUCE URUGUAY IN SEMIFINALE

Diego Forlan arunca Uruguayul in bratele Braziliei. Dubla fostului atacant al Manchesterului scoate gazdele din competitie si califica Uruguayul in semifinalele Copei America, acolo unde ii astepata Robinho si compania.

Forlan a deschis scorul in minutul 37, dar gazdele au revenit dupa numai trei minute, prin lovitura lui Juan Arango. A doua repriza a fost la discretia fostilor campioni mondiali: Pablo Garcia a preluat avantajul in minutul 65, iar Cristian Rodriguez a rezolvat soarta meciului, cu patru minute inaintea finalului. Forlan a pus bomboana pe tort in prelungirile meciului. Venezuela - Uruguay 1:4 si uruguayenii merg in semifinale, acolo unde vor da piept cu gigantul Brazilia.

Copa America merge mai departe, numai la Sport.ro. Nu-i rata in aceasta noapte pe favoritii Argentina si Mexic. Mexic - Paraguay, de la 23:00, si Argentina - Peru, de la 01:20, in direct la Sport.ro!