Alcacer a devenit o masina de goluri dupa plecarea de la Barcelona! Ce a reusit in ultimele doua etape din Bundesliga

Alcacer Barcelona Bundesliga dortmund Germania Fotbal extern Alcacer a devenit o masina de goluri dupa plecarea de la Barcelona! Ce a reusit in ultimele doua etape din Germania
Data publicarii: Sambata 06 Octombrie 2018, 19:07
Data actualizarii: Sambata 06 Octombrie 2018, 19:14

Paco Alcacer face meciuri excelente dupa plecarea de la FC Barcelona.

Spaniolul Paco Alcacer a fost imprumutat de FC Barcelona la Dortmund, dar Catalanii au acum motive sa-l regrete pe fostul fotbalist de pe Camp Nou.

Bundesliga pare campionatul potrivit pentru Alcacer. Acesta a reusit sa marcheze 6 goluri in 4 meciuri pentru Dortmund. Primul gol a venit in meciul castigat de Dortmund scor 3-1 cu Frankfurt cand a evoluat doar 24 de minute.

Apoi au urmat alte 5 goluri de poveste. A reusit o dubla din postura de rezerva cu Leverkusen, iar astazi a adus victoria lui Dortmund pe teren propriu cu Augsburg cand a inscris de 3 ori in ciuda faptului ca a fost rezerva si a intrat in minutul 58.

Dortmund este lider in Germania cu 17 puncte dupa 7 etape si ramane pe primul loc indiferent de rezultatul meciului dintre Bayern si Gladbach.