Calificare CU EMOTII pentru Razvan Lucescu in semifinalele Cupei Greciei! Meciul a fost decis in minutul 119

Razvan Lucescu PAOK PAOK - Panionisos PAOK Cupa Greciei razvan lucescu paok Fotbal extern Calificare CU EMOTII pentru Razvan Lucescu in semifinalele Cupei Greciei! Meciul a fost decis in minutul 119
Data publicarii: Miercuri 27 Februarie 2019, 23:17
Data actualizarii: Miercuri 27 Februarie 2019, 23:22

Razvan Lucescu a obtinut un nou succes important in Grecia.

PAOK s-a calificat in semifinalele Cupei Greciei dupa un meci dramatic impotriva celor de la Panionios.

PAOK este detinatoarea Cupei Greciei, insa s-a chinuit pe teren propriu cu Panionios. Echipa antrenata de Razvan Lucescu a pierdut cu 2-1 meciul tur. Totusi, PAOK a terminat returul 2-1 dupa timpul regulamentar si a trimis partida in prelungiri.

Panionios nu a cedat si a facut 2-2 in minutul 94, prin Camara. Elevii lui Razvan Lucescu s-au mobilizat si au adus golurile victoriei in minutele 114 (Akpom) si 119 (Vieirihna, penalty).

Astfel, PAOK s-a califica in semifinalele Cupei Greciei, fiind tot mai aproape de un nou trofeu important!

In penultimul act au ajuns deja Asteras Tripolis si AEK Atena. Ultima semifinalista va fi aleasa in confruntarea Lamia - Olympiakos (3-3 in tur).