Argentina 2-1 Chile | Messi, ROSU DIRECT primit DEGEABA in finala mica de la Copa America! Incredibil: ce i-a facut Medel

Lionel Messi Argentina Fotbal extern BREAKING NEWS: Messi, ROSU DIRECT primit DEGEABA in finala mica de la Copa America! Incredibil: ce i-a facut Medel
Data publicarii: Sambata 06 Iulie 2019, 23:02
Data actualizarii: Duminica 07 Iulie 2019, 00:19

Leo Messi a luat rosu direct in minutul 37 al meciului cu Chile din finala mica a Copei America.

Desi reluarile arata clar ca Messi n-a actionat violent in duelul cu mijlocasul chilian, arbitrul n-a tinut cont de nimic si l-a trimis la vestiare cu 10 minute inainte de finalul primei reprize.

In avantaj din minutul 12, dupa golul reusit de Aguero, Argentina a mai marcat o data prin Dybala in minutul 22. Vidal a redus din diferenta dupa 59 de minute de joc, din penalty, insa Chile n-a avut puterea sa mai loveasca o data. S-a terminat 2-1 pentru Argentina, care incheie pe locul 3 la Copa America. Finala Brazilia - Peru se joaca duminica de la ora 11 seara.