Data publicarii: Joi 09 Noiembrie 2023, 23:51
Data actualizarii: Vineri 10 Noiembrie 2023, 00:14

3. Olympiakos 4 puncte

4. TSC 1 punct

West Ham - Olympiacos 1-0

Final de meci!

Minutul 75 - GOOOL West Ham! James Ward-Prowse trimite o centrare precisă în interiorul careului. Lucas Paqueta preia mingea și marchează cu un țut perfect, la colțul stâng. Reușita este validată după consultarea arbitrajului video.

La pauză, se păstrează echilibrul între cele două formații, fără ocazii de gol importante pentru nicio echipă.

A început partida, LIVE pe PRO ARENA și VOYO!

West Ham United - Olympiacos contează pentru etapa a patra a Grupei A din Europa League și începe azi, de la 22:00, în direct pe Pro Arena și VOYO.

Partida de pe London Stadium va arbitrată la centru de Matej Jug (Slovenia), ajutat de Matej Žunič (Slovenia) și Manuel Vidali (Slovenia).

West Ham United - Olympiacos, de la 22:00, LIVE pe Pro Arena și VOYO

West Ham United, deținătoarea trofeului Conference League, are ca obiectiv câștigarea trofeului Europa League în acest sezon și speră să facă azi un pas mare pentru optimile celei de-a doua competiții ca valoare de pe Bătrânul Continent.

După două victorii în primele etape ale Grupei A, echipa lui David Moyes a pierdut în urmă cu două săptămâni, în Grecia, scor 1-2 cu Olympiacos.

"Vrem să ne asigurăm că suntem încă în Europa după Crăciun și cred că, dacă reușim să câștigăm mâine seară (n.r.: - astă seară), vom avea un drum lung în Europa pentru al treilea an consecutiv.

În ultimii doi ani am făcut multe lucruri bune. Am mai spus că încercăm să progresăm și să jucăm mai bine și, pe măsură ce avansăm, încercăm lucruri noi care funcționează întotdeauna. Avem câțiva jucători într-o formă foarte bună și sperăm să fie decisivi în meciul cu Olympiacos", a spus David Moyes, la conferința de presă.