VIDEO EXCLUSIV Toulouse - Liverpool a fost pe Pro Arena și VOYO în grupele Europa League! Spectacol cu cinci goluri în meciul serii

Liverpool Grupele Europa league Jurgen Klopp Toulouse Union Saint-Gilloise Europa League
Data publicarii: Joi 09 Noiembrie 2023, 21:43
Data actualizarii: Joi 09 Noiembrie 2023, 22:07

Toulouse a obținut o victorie importantă pe teren propriu, scor 3-2, în fața celor de la Liverpool, în grupele Europa League.

Final de meci!

Minutul 90+8 - GOL anulat pentru Liverpool! Minutul 90 + 8 - Jarell Quansah înscrie, însă reușita este anulată din cauza unui henț.

Minutul 89 - GOOOL Liverpool! Mac Allister îi pasează lui Diogo Jota care driblează mai mulți adversari și marchează din interiorul careului.

Minutul 76 - GOOOL Toulouse! Frank Magri profită de o eroare în apărarea cormoranilor și marchează.

Minutul 74 - GOOOL Liverpool! Oaspeții reduc diferența în urma unui autogol. Cristian Casseres înscrie în propria poartă după o deviere.

Minutul 58 - GOOOL Toulouse! Thijs Dallinga primește o centrare bună în interiorul careului, ajunge în poziție de unu la unu la portarul și marchează.

Minutul 51 - GOL anulat pentru Toulouse! Thijs Dallinga marchează, însă reușita este anulată din cauza unui fault unui atac.

Minutul 36 - GOOOL Toulouse! Aron Donnum profită de o greșeală în apărare a lui Tsimikas, recuperează mingea la marginea careului și marchează.

A început partida!

Pro Arena și VOYO transmit joi seara 7 meciuri din faza grupelor Europa League și Conference League, cu Toulouse - Liverpool cap de afiș, LIVE de la ora 19:45.

”Cormoranii” lui Jurgen Klopp, locul 3 în Premier League, la trei puncte de liderul Manchester City, au punctaj maxim în Grupa E din Europa League după primele trei runde disputate.

Gazdele de la Toulouse, abia pe 14 în Ligue 1, ocupă al treilea loc în grupa europeană, la egalitate de puncte, 4, cu Union Saint-Gilloise, codașa grupei fiind LASK Linz, fără vreun punct acumulat până acum.

În meciul tur, Liverpool n-a stat la discuții cu francezii pe ”Anfield” și s-a impus fără probleme, scor 5-1.