VIDEO! Mancini s-a felicitat cand a vazut faza asta: "Bine ca l-am adus pe Pantilimon!" Golul pe care nu are voie sa-l ia un portar:

Data publicarii: Vineri 30 Martie 2012, 15:53
Data actualizarii: Vineri 30 Martie 2012, 15:59

Schalke 2-4 Athletic Bilbao / Echipa lui Marcelo Bielsa e aproape calificata in semifinalele Europa League. Victoria a fost insa facilitata de prestatia portarului lui Schalke din prima repriza!

Schalke este aproape eliminata din Europa League dupa infrangerea cu 4-2 de acasa in fata celor de la Bilbao. Unul dintre responsabili pentru infrangere a fost portarul din prima repriza, Timo Hildebrand.

In minutul 21 al meciului, Llorente a deschis scorul dupa o gafa imensa a lui Hildebrand, cel care a scapat mingea in fata. Ghinionul a continuat pentru Hildebrand, cel care s-a lovit si a fost scos la pauza, in locul lui intrand Mathias Schober, veteranul de 35 de ani care a jucat insa doar 4 meciuri in 5 ani la Schalke!

In vara trecuta, Hildebrand putea sa ajunga la Manchester City. Omul care detine recordul pentru cea mai lunga perioada in care n-a primit gol, 884 de minute in sezonul 2003-2004 pe cand evolua la Stuttgart, a fost in probe la echipa antrenata de Mancini. Pana la urma, cei de la City au decis sa nu il pastreze pe Hildebrand si s-au reorientat catre Pantilimon.

Sursa foto: Getty Images