VIDEO! Valencia a ratat 7 ocazii IMENSE si a pierdut incredibil! GOLUL SEZONULUI in Europa League! Vezi rezumatul de la AZ - Valencia

Data publicarii: Vineri 30 Martie 2012, 14:59
Data actualizarii: Vineri 30 Martie 2012, 14:57

AZ Alkmaar 2-1 Valencia / Valencia s-a jucat cu ocaziile si a platit scump! Numai Soldado a ratat 4 ocazii mari!

Valencia a ratat nu mai putin de 7 ocazii mari in Olanda la meciul cu AZ Alkmaar - dupa primele 11 minute, spaniolii trecusera deja de 3 ori pe langa gol!

Ocaziile s-au razbunat iar Holman a reusit poate cel mai frumos gol din acest sezon de Europa League in prelungirile primei reprize.

Si in actul secund, meciul a inceput dupa acelasi scenariu. Pana la urma insa, Topal a egalat in minutul 51. In minutul 79 Martens a inscris golul victoriei dupa o faza colectiva frumoasa.

Pentru Valencia, rezultatul putea fi si mai rau - Maher a sutat superb, mingea a trecut insa putin pe langa poarta.

CLICK AICI SA VEZI REZUMATELE INTEGRALE ALE TUTUROR PARTIDELOR DIN SFERTURILE EL!