VIDEO! Calaii lui Man City au dat degeaba doua goluri superbe! Metalist, gol in min 90 dintr-un penalty identic cu cel de la Milan - Barca! Vezi rezumatul:

Data publicarii: Vineri 30 Martie 2012, 13:49
Data actualizarii: Vineri 30 Martie 2012, 13:51

Sporting 2-1 Metalist / Dupa ce au eliminat-o pe Vaslui si pe Manchester City din Europa League, cei de la Sporting au avantaj minim in sferturi dupa mansa tur

Sporting Lisabona a reusit sa se impuna in mansa tur a sferturilor Europa League in fata ucrainenilor de la Metalist Harkov, insa avantajul este unul "subtire". Cu atat mai mult cu cat portughezii au condus jocul o buna bucata de timp - Izmailov a deschis scorul in minutul 51 dupa o faza colectiva superba. Insua a reusit sa dubleze avantajul in minutul 64 dupa un sut puternic din lovitura libera.

In ultimele clipe ale meciului, cei de la Metalist au scos un penalty iar Xavier a marcat golul care ii face pe ucraineni sa fie favoriti la calificarea in semifinalele competitiei.

CLICK AICI SA VEZI REZUMATELE INTEGRALE ALE TUTUROR PARTIDELOR DIN SFERTURILE EL!