VIDEO SENZATIONAL! Golul fenomenal reusit de Raul, anulat de nebunii lui Bielsa! Schalke 2-4 Bilbao! Vezi rezumatul:

Data publicarii: Joi 29 Martie 2012, 23:56
Data actualizarii: Vineri 30 Martie 2012, 09:14

Gasca nebunului Bielsa a comis-o din nou! Cea mai frumoasa echipa de pana acum din Europa League a oferit un nou meci dement, de data asta in sferturi cu Schalke. Marica a privit totul de pe banca.

CLICK AICI SA VEZI PARTIDA INTEGRAL!

Echipele de start:
Schalke: Hildebrand, Papadopoulos, Uchida, Höger, Jones, Fuchs, Draxler, Matip, Raúl, Farfán, Huntelaar
Rezerve: Schober, Escudero, Hoogland, Holtby, Jurado, Moritz, Marica.

Athletic: Gorka Iraizoz, Aurtenetxe, Amorebieta, Iraola, Iturraspe, De Marcos, Ander Herrera, Javi Martínez, Llorente, Susaeta, Muniain
Rezerve: Raúl, San José, Ekiza, Ramalho, Íñigo Pérez, Toquero, Ibai Gómez.

LIVE
Min 1: Incepe meciul cu Bilbao in atac.
Min 12: Spaniolii au prima ocazie de gol! Llorente reia peste poarta din 11 metri!
Min 13: Cea mai mare ocazie de pana acum! Huntelaar reia pe langa poarta din 6 metri!
Min 20: GOL BILBAO! Llorente deschide scorul dupa o gafa de proportii a lui Hildebrand!

Min 21: GOL SCHALKE!
Raul egaleaza cu o deviere din 5 metri!!!

Min 32: Raul reia slab din fata portii!
Min 42: Fuchs reia cu capul peste poarta din careu!"
Min 43: Munianin centreaza in fata portii pentru Llorente, atacantul n-a ajuns la minge!
Min 44: Raul cade in careu si cere penaly dupa ce i-a trecut mingea printre picioarele lui Llorente. Tot stadionul fluiera, arbitrul fluiera pauza.
Min 52: Huntelaar inscrie dar golul este anulat pentru offside!
Min 59: GOL SCHALKE! Raul suteaza fenomenal din voleu de la marginea careului direct in poarta!

Min 63: Dubla ocazie pentru Schalke, Fuchs suteaza superb de la 20 de metri, portarul respinge pana la Raul, care trimite un lob superb putin pe langa poarta!
Min 72: GOL BILBAO! Llorente reia cu capul in poarta la corner si reuseste dubla!

Min 75: Ocazie uriasa Bilabo! Papadopulos scoate din fata lui Llorente in careu!
Min 80: GOL BILBAO! De Marcos reia in plasa din 11 metri si o aduce pe Bilbao in avantaj!

Min 86: Ibai patrunde in careu, dar suteaza in Hildebrand!
Min 87: Huntelaar trimite in bara din afara careului!
Min 88: Nebunie pe final! Raul suteaza in portar din careu!
Prelungiri: Fuchs suteaza putin pe langa poarta din lovitura libera.
Prelungiri: GOOL BILBAO! Contraatac perfect al jucatorilor lui Bielsa, Muniain inscrie cu o reluare de la 14 metri!!!

FINAL! Bilbao castiga cu 4-2 si e favorita la calificarea in semifinale!