VIDEO Toate camerele au fost pe el! Gestul făcut de Robert Lewandowski, după ce Barcelona a fost eliminată din Europa League

Robert Lewandowski Barcelona Manchester United - Barcelona Europa League
Data publicarii: Vineri 24 Februarie 2023, 00:10
Data actualizarii: Vineri 24 Februarie 2023, 00:13

Manchester United a reușit să elimine Barcelona după 2-1 pe Old Trafford și 2-2 pe Camp Nou.

Catalanii au reușit să deschidă scorul în meciul retur, din penalty, dar United a întors rezultatul cu reușitele semnate de brazilienii Fred și Antony.

Gestul făcut de Lewandowski după Manchester United - Barcelona 2-1

În prelungirile partidei, în minutul 90+3, Barcelona a avut ocazia de a marca, dar o lispă de comunicare între Lewandowski și Ansu Fati a făcut ca faza să fie irosită.

Ferran Torres a centrat perfect în careu, dar Ansu Fati a fost cel care a reluat cu capul, în condițiile în care polonezul se afla într-o poziție mai bună.

Imediat după finalul partidei, Lewandowski a fost surprins de camerele TV dialogând cu Torres și făcând un gest cu mâna, cel mai probabil cu trimitere la faza respectivă.

VIDEO - Gestul făcut de Lewandowski după Manchester United - Barcelona 2-1

Eliminată din Europa, Barcelona va rămâne doar cu meciurile de pe plan intern. E lider autoritar în La Liga, cu 59 de puncte, la opt puncte distanță de rivala Real Madrid, cu care se va duela în dublă manșă în semifinalele Cupei Spaniei.

Pentru catalani, următorul meci este duminică, în deplasare, cu Almeria.