Ten Cate: "Dinamo nu ne-a surprins cu nimic!"

Dinamo Henk Ten Cate Panathinaikos Atena Europa League
Data publicarii: Vineri 02 Octombrie 2009, 01:15
Data actualizarii: Vineri 02 Octombrie 2009, 01:16

Antrenorul olandez al echipei Panathinaikos Atena, Henk Ten Cate, a declarat, joi seara, dupa victoria din meciul cu Dinamo Bucuresti, scor 1-0, ca nu a fost surprins de asezarea formatiei din Soseaua Stefan cel Mare.

"Cu siguranta e o victorie importanta pentru noi, dar care nu rezolva calificarea. Noi trebuie sa castigam meci de meci pentru a reusi asta. Am avut o posesie mai buna decat Dinamo, care a stat mai mult in aparare si a incercat sa rezolve jocul cu mingi lungi, ceea ce s-a dovedit un avantaj pentru noi. Nu ne-a surprins cu nimic asezarea lui Dinamo. In prima repriza noi nu am fost prea concentrati, dar in cea de-a doua s-au creat mai multe spatii la ei si asta ne-a avantajat. La Dinamo am vazut cativa jucatori buni, unul mic, foarte rapid, Torje, si cei doi fundasi centrali. Nu e treaba mea sa spun ce jucatori de la Dinamo nu mi-au placut", a spus Ten Cate.

Formatia Dinamo Bucuresti a pierdut, cu scorul de 0-1 (0-0), meciul sustinut, joi seara, pe teren propriu, in compania echipei elene Panathinaikos Atena, in etapa a doua a grupei F a Ligii Europa, partida in care Claudiu Niculescu a ratat un penalti in minutul 88.