VIDEO EXCLUSIV Liverpool, victorie la scor cu LASK. PAOK-ul lui Răzvan Lucescu e lider în grupă, după succesul cu Eintracht: scorurile serii

program europa league program conference league Europa League
Data publicarii: Joi 30 Noiembrie 2023, 23:56
Data actualizarii: Joi 30 Noiembrie 2023, 23:59

Maraton fotbalistic în UEFA Europa League și UEFA Conference League, joi, 30 noiembrie, pe PRO ARENA și VOYO.

Liverpool - LASK 4-0

Final de meci!

Minutul 92 - GOOOL Liverpool! Cody Gakpo primeşte o pasă bună, ajunge în situație de unu la unu cu portarul şi înscrie.

Minutul 51 - GOOOL Liverpool! Mohamed Salah își trece numele pe lista marcatorilor, în urma unui șut plasat în dreapta porții.

Minutul 16 - GOOOL Liverpool! Cody Gakpo majorează avantajul gazdelor. Mohamed Salah trimite mingea în interiorul careului, iar Gakpo marchează.

Minutul 12 - GOOOL Liverpool! Joe Gomez îi centrează lui Luis Diaz, care trimite precis și puternic cu capul, direct în poartă.

A început partida! Poate fi urmărită LIVE pe VOYO!

Eintracht - PAOK 1-2

Minutul 73 - GOOOL PAOK! Andrija Zivkovic o readuce în avantaj pe PAOK, după ce trimite în poartă mingea respinsă în interiorul careului.

Minutul 58 - GOOOL Frankfurt! Fares Chaibi îi centrează lui Omar Marmoush, care trimite cu capul direct în poartă.

Minutul 55 - GOOOL PAOK! Tomasz Kedziora recuperează mingea în interiorul careului și șutează la colțul stâng.

Freiburg - Olympiacos 5-0

Minutul 77 - GOOOL Freiburg! Doan recuperează în interiorul careului şi învinge portarul cu un şut în partea stângă a porţii

Minutul 42 - GOOOL Freiburg! Kiliann Sildillia recuperează o minge în interiorul careului şi șutează în partea de sus a porții.

Minutul 36 - GOOOL Freiburg! Gregoritsch își trece în cont un hattrick, în urma unei centrări în careu pe care o finalizează cu o lovitură cu capul.

Minutul 8 - GOOOL Freiburg! Michael Gregoritsch reușește dubla în mai puțin de zece minute, trimițând cu capul mingea centrată din corner.

Minutul 3 - GOOOL Freiburg! Michael Gregoritsch șutează fără șansă pentru portarul advers, în colțul stâng al porții.

AEK - Brighton 0-1

Minutul 65 - AEK Atena rămâne în inferioritate numerică, după eliminarea lui Gacinovic.

Minutul 55 - GOOOL Brighton! Oaspeții deschid scorul din penalty, prin Joao Pedro.

FC Astana - Dinamo Zagreb 0-2

Minutul 79 - GOOOL Dinamo Zagreb! Mingea respinsă din interiorul careului ajunge la Takuro Kaneko, care șutează spectaculos, din prima.

Minutul 73 - Gazdele rămân în inferioritate numerică, după ce Dusan Jovancic primește al doilea cartonaș galben.

Minutul 48 - GOOOL Dinamo Zagreb! Gabriel Vidovic a recuperat mingea respinsă, în careu, şi a șutat, pe jos, în partea stângă a porţii.

Minutul 10 - Penalty pentru FC Astana! Dembo Darboe șutează destul de slab, iar portarul advers reușește să apere.

A început partida! Poate fi urmărită LIVE PE PRO ARENA și VOYO!

Show-ul începe încă de la 17:30 cu meciul dintre FC Astana și Dinamo Zagreb (PRO ARENA și VOYO).Campioana Croației și una dintre cele mai bine cotate echipe din Grupa C nu a avut un parcurs foarte bun în primele patru meciuri, reușind să strângă doar trei puncte. Acum este pe ultimul loc, dar o victorie în Kazakhstan îi poate readuce speranțele pentru calificarea în primăvara europeană.

De la ora 19:45, pe PRO ARENA și VOYO este Atalanta - Sporting Lisabona, meci în urma căruia italienii pot tranșa calificarea în fazele eliminatorii ale competiției. Freiburg - Olympiacos și AEK Atena - Brighton pot fi urmărite de la aceeași oră exclusiv pe VOYO.

Capul de afiș al serii este Marseille - Ajax, de la ora 22:00. Cele două echipe au oferit un adevărat spectacol în meciul tur de la Amsterdam, când au remizat, scor 3-3. Tot de la 22:00, Liverpool, favorita pentru câștigarea competiției, întâlnește ultima clasată din Grupa E, LASK Linz, și poate obține matematic calificarea cu o etapă înainte de finalul fazei grupelor.