FOTO ȘI VIDEO Scene incredibile în PSV - Sevilla. Un fan a vrut să-l atace pe portarul oaspeților, dar a fost repede pus la punct de goalkeeper

PSV - Sevilla Europa League Marko Dmitrovic Europa League
Data publicarii: Joi 23 Februarie 2023, 23:48
Data actualizarii: Vineri 24 Februarie 2023, 08:01

Cele două echipe s-au duelat în returul din play-off-ul optimilor de finală ale Europa League, scor 2-0.

Sevilla a reușit să treacă mai departe de PSV Eindhoven, în cele din urmă. În tur, spaniolii s-au impus cu 3-0 pe Estadio Ramon Sanchez Pizjuan, iar băieții lui Jorge Sampaoli au gustat succesul printr-un eșec.

După fluierul de final, un fan a intrat pe teren și a încercat să-l atace pe portarul Sevillei, Marko Dmitrovic, însă nu a avut nicio șansă cu sârbul cotat la cinci milioane de euro, conform site-urilor de specialitate.

Goalkeeperul l-a pus imediat la punct pe supoter. Dmitrovic i-a aplicat o lovitură și l-a trântit pe jos. Jucătorii au sărit imediat în ajutorul portarului sârb, iar stewarzii l-au luat pe fan de acolo.

PSV - Sevilla 2-0 (0-3, în tur)

După o primă repriză tăcută, primul gol pentru neerlandezi a venit abia în minutul 77. Luuk de Jong a deschis scorul, iar Fabio Silva a majorat în minutul 90+5, dar prea târziu pentru încă o reușită.

În tur, golurile lui Youssef En Nesyri, Lucas Ocampos și Nemanja Gudelj au fost decisive pentru calificarea Sevillei în următoarea fază eliminatorie din Europa League.