VIDEO Eintracht Frankfurt - FC Barcelona 1-1 | A fost spectacol în Germania! Meciul se decide pe Camp Nou

Data publicarii: Joi 07 Aprilie 2022, 21:47
Data actualizarii: Vineri 08 Aprilie 2022, 00:23

Eintracht Frankfurt și FC Barcelona au remizat în manșa tur a sferturilor de finală UEFA Europa League!

Eintracht Frankfurt 1-1 FC Barcelona

Gazdele au reușit să marcheze în minutul 48, însă nu au putut ține de avantaj, iar Ferran Torres a restabilit egalitatea pe tabelă. Cu 12 minute înainte de încheierea timpului regulamentar, Tuta a fost eliminat după ce a încasat al doilea cartonaș galben, în urma unei intrări dure la Pedri, astfel că va rata meciul retur de pe Camp Nou.

Astfel, semifinalista se va decide în duelul de pe terenul Barcelonei, ce se dispută joi, 14 aprilie, de la 22:00 și se vede în direct pe PRO Arena și VOYO.RO.

FINAL!

Min. 78: CARTONAȘ ROȘU! Tuta vede al doilea galben și este eliminat, după un fault dur asupra lui Pedri!

Min. 66: GOOOOOOL BARCELONA! Dembele combină cu Frenkie De Jong, care îi pasează lui Ferran Torres, ibericul reușește să marcheze cu un șut din interiorul careului!

Min. 48: GOOOOOOL EINTRACHT! Knauff primește la marginea careului și lovește balonul puternic, cu șiretul, învingându-l pe ter Stegen!

Min. 46: A început a doua repriză!

PAUZĂ

Min. 38: Un jucător de la Frankfurt cade în careu după un duel cu Busquets, arbitrul arată punctul cu var, însă din camera VAR este verificată faza, 'centralul' merge pentru a urmări momentul și decide să anuleze lovitura de la 11 metri.

Min. 23: Schimbare pentru Barcelona. Gerard Pique este înlocuit de Clement Lenglet.

Min. 17: OCAZIE BARCELONA! Aubameyang primește bine în careu, pătrunde și încearcă un șut la colțul scurt, dar Trapp atinge balonul, ce se duce în plasa exterioară.

Min. 6: OCAZIE EINTRACHT! Sow primește în apropierea punctului cu var și șutează direct, dar trimite pe lângă poarta lui ter Stegen.

Min. 3: OCAZIE BARCELONA! Ferran Torres șutează puternic de a distanță, balonul se îndreaptă spre vinclu, dar Trapp intervine și respinge.

Min. 1: A început meciul!

Echipele de start:

Cele mai tari meciuri din Europa și Conference League sunt joi, 7 aprilie, de la 19:45, în direct pe PRO Arena și VOYO, dar și LIVE VIDEO pe www.sport.ro

Eintracht Frankfurt  - FC Barcelona, de la 22:00, pe Pro Arena și VOYO

Echipele probabile:

• Eintracht Frankfurt: Trapp - Tuta, Hinteregger, Ndicka - Knauff, Jakic, Sow, Kostic - Lindstrom, Borre, Kamada
  • Barcelona: Ter Stegen - Dest, Araujo, Garcia, Alba - Frenkie de Jong, Busquets, Pedri - Traore, Aubameyang, Torres