VIDEO EXCLUSIV Play-off Europa League și Conference League | Remiză obținută de Ajax la ultima fază, șase goluri marcate în minutele de prelungiri

Play-Off Europa League AC Milan Ajax Amsterdam AS Roma Olympique Marseille Europa League
Data publicarii: Joi 15 Februarie 2024, 23:59
Data actualizarii: Vineri 16 Februarie 2024, 00:03

Urmărim și comentăm împreună meciurile din manșa tur a play-off-ului pentru optimile de finală din Europa League și Conference League pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

Benfica Lisabona - Toulouse 2-1 (live pe VOYO)

Minutul 90+9 - GOOOL Benfica! Angel Di Maria reușește dubla, marcând tot în urma unei lovituri de pedeapsă.

Minutul 65 - GOOOL Toulouse! Thijs Dallinga îi pasează în interiorul careului lui Mikkel Desler, care finalizează cu un şut precis în colţul stâng.

Minutul 68 - GOOOL Benfica! Angel Di Maria deschide scorul din penalty, în urma unui henț comis în careu de un jucător advers.

Ajax Amsterdam - Bodo/Glimt 2-2 (live pe VOYO)

Minutul 90+7 - GOOOL Ajax! Gazdele egalează la ultima fază a meciului, prin Steven Berghuis.

Minutul 90+1 - GOOOL Ajax! Branco van den Boomen reduce din diferență după ce transformă un penalty, obținut în urma unui fault al lui Luras Bjortuft.

Minutul 64 - GOOOL Bodo/Glimt! Albert Gronbaek reușește dubla, după ce ajunge la o minge în interiorul zonei de pedeapsă şi învinge portarul cu un şut în colţul drept.

Minutul 17 - GOOOL Bodo/Glimt! Albert Gronbaek controlează bine mingea în urma unei pase, la marginea careului şi trimite un şut în colţul drept de jos al porţii.

Șahtior Donețk - Olympique Marseille 2-2 (live pe VOYO

Minutul 90+3 - GOOOL Șahtior Donețk! Eguinaldo înscrie dintr-o poziţie destul de dificilă, cu capul pe jos în partea dreaptă a porţii.

Minutul 90 - GOOOL Olympique Marseille! Iliman Ndiaye a preluat mingea, care a fost respinsă, în careu, şi a marcat.

Minutul 68 - GOOOL Șahtior Donețk! Mykola Matviienko recuperează mingea în interiorul careului și șutează direct, în colțul drept de jos al porții.

Minutul 64 - GOOOL Olympique Marseille! Pierre-Emerick Aubameyang primește o pasă lungă, printre fundași și finalizează cu un șut la colțul stâng al porții.

Galatasaray Istanbul - Sparta Praga 3-2 (live pe VOYO

Minutul 90+1 - GOOOL Galatasaray! Mauro Icardi șutează spectaculos, de la marginea careului și-l învinge pe portarul advers cu un șut pe jos în colțul stâng.

Minutul 65 - GOOOL Sparta Praga! Angelo Preciado are pasă lobată spre Jan Kuchta, care marchează cu capul.

Minutul 61 - GOOOL Galatasaray! Ladislav Krejci deviază mingea în propria poartă, în urma unei centrări a lui Mauro Icardi.

Minutul 47 - GOOOL Sparta Praga! Angelo Preciado recuperează o minge respinsă și șutează, direct în colțul stâng al porții, restabilind egalitatea.

Minutul 19 - GOOOL Galatasaray! Mauro Icardi îi centrează lui Kerem Demirbay, care pătrunde în interiorul careului și șutează spectaculos.

Joi seară, de la orele 19:45 și 22:00 în exclusivitate pe Pro Arena și VOYO, se joacă meciurile din manșa tur a play-off-ului pentru optimile de finală din Europa League și Conference League.

Printre protagonistele serii se numără AC Milan, AS Roma, Olympique Marseille sau Ajax Amsterdam.

Feyenoord Rotterdam - AS Roma din Europa League, arbitrat de Radu Petrescu

În această rundă din Europa League evoluează cele 8 echipe clasate pe locurile 2 în grupe împotriva celor 8 echipe clasate pe locurile 3 în grupele Champions League.

Feyenoord Rotterdam - AS Roma va fi arbitrat de centralul român Radu Petrescu.