Ogararu - cu un pas in grupele UEFA

Data publicarii: Vineri 21 Septembrie 2007, 18:52
Data actualizarii: Vineri 21 Septembrie 2007, 18:52
DINAMO ZAGREB 0-1 AJAX

Cu George Ogararu 90 de minute pe teren, dar fara Mitea, Ajax a castigat cu 1-0 meciul cu Dinamo Zagreb, din primul tur al Cupei UEFA. Eliminati de Slavia Praga in preliminariile Champions League, lancierii se consoleaza cu Grupele UEFA pentru al doilea an consecutiv.

Croatii au inceput tare si in minutul 32 Vukojevic l-a pus serios la treaba pe Stekelenburg, care a respins in corner.

Ajax a raspuns imediat si a reusit sa deschida scorul in repriza secunda. In minutul 62, Denis Rommedahl a driblat tot ce i-a iesit in cale si a inscris in poarta goala.

Zagreb a incheiat meciul in terenul olandezilor. Bosko Balaban l-a mai incercat o data de la mare distanta pe Stekelenburg, dar portarul lui Ajax a retinut si a pus capat meciului. Rezultat final Dinamo Zagreb - Ajax 0-1 si trupa lui Ten Kate e aproape de Grupele UEFA.