Nu le-a fost bine în Chișinău! 12 jucători de la Manchester United au fost afectați de mâncarea din Moldova

Sheriff Tiraspol - Manchester United Europa League Moldova Europa League
Data publicarii: Luni 19 Septembrie 2022, 16:45
Data actualizarii: Luni 19 Septembrie 2022, 16:43
În frunte cu Cristiano Ronaldo, Manchester United a învins-o pe Sheriff Tiraspol cu 2-0 la Chișinău.

Manchester United s-a duelat cu Sheriff Tiraspol în a doua etapă din Europa League, după ce au pierdut în prima confruntare cu Real Sociedad, scor 0-1.

"Diavolii roșii" s-au impus cu 2-0 la Chișinău, grație golurilor reușite de Jadon Sancho (17') și Cristiano Ronaldo (39'), care a înscris dintr-o lovitură de la unsprezece metri.

Însă, la o zi după, așa cum a informat The Sun, 12 jucători din lotul lui Manchester United s-au simțit rău și au ratat antrenamentele de sâmbătă.

Aceeași sursă a mai transmis că s-ar putea ca mâncarea din Chișinău să le fi jucat feste fotbaliștilor de pe Old Trafford.

Sheriff Tiraspol - Manchester United 0-2

Moldovenii de peste prut au încercat să-i pună în dificultate pe englezi încă din primele minute. Mouhamed Diop a fost primul care s-a făcut remarcat la poarta lui de Gea, însă șutul său a trecut mult peste (12').

Câteva momente mai târziu, Manchester United a deblocat tabela grație reușitei lui Jadon Sancho din minutul 17, iar Cristiano Ronaldo a rezolvat partida în minutul 39 după un penalty executat perfect.

După a doua etapă, Sheriff Tiraspol se situează pe poziția a treia, la egalitate de puncte cu Manchester United (3p), ocupanta locului doi datorită golaverajului mai bun.