VIDEO EXCLUSIV Tavi Popescu, uitat pe bancă de Gigi Becali! Patronul a anunțat, la PRO ARENA, nucleul de jucători pe care va conta Nicolae Dică

Data publicarii: Luni 19 Septembrie 2022, 14:42
Data actualizarii: Luni 19 Septembrie 2022, 14:50

Gigi Becali (64 de ani) l-a scos de la inimă pe Tavi Popescu (19 ani) după o nouă prestație ștearsă în tricoul vicecampioanei.

Tavi Popescu a început pe banca de rezerve partida cu Universitatea Craiova, însă a fost trimis pe teren de Nicolae Dică în repriza secundă, când l-a înlocuit pe Florinel Coman.

Evoluația fotbalistului de bandă l-a dezamăgit pe Gigi Becali, care l-a uitat pe banca de rezerve atunci când a enumerat cei șase jucători de la mijloc în sus pe care va conta Nicolae Dică după pauza provocată de meciurile naționalei în Liga Națiunilor.

• Tavi Popescu

Becali vrea o nouă formulă, cu Omrani și Compagno în atac

„100% va fi în echipa de start Omrani, după pauză (n.r. - se referă la pauza generată de meciurile naționalei). Dar vă spun că eu sunt optimist că vom lega 10-12 victorii și vom ajunge în playoff.

Eu zis sau e posibil să fiu optimist și subiectiv, dacă avem Compagno și Omrani în teren, Coman, Cordea, Olaru, Edjouma, cine ne poate bate? Ori sunt nebun eu? Dacă ai jucătorii ăștia în teren, nu văd cine ne poate bate. Ai jucători valoroși”, a spus Gigi Becali la PRO ARENA, în emisiunea „Ora exactă în sport”.

FCSB ocupă locul 14 în clasament, cu opt puncte, după ce s-au scurs 11 etapa din acest sezon de Superliga (n.r. - FCSB are doar 9 meciuri).