"Ne-a batut MANELISTUL" :)) Fernando spaniolu' a jucat fara numar cu Steaua! Faza senzationala de la meciul trist cu Chelsea! Ce a patit Torres: VIDEO

Data publicarii: Vineri 15 Martie 2013, 10:25
Data actualizarii: Vineri 15 Martie 2013, 10:27

Chelsea 3-1 Steaua / Fernando Torres a fost protagonistul celei de-a doua reprize a meciului care a insemnat eliminarea Stelei din Europa League.

One man show - Ultimele 20 de minute de pe Stamford Bridge au fost cu adevarat cele ale lui Fernando Torres! Spaniolul a marcat doar al doilea gol din 2013 insa a reusit sa devina primul jucator din istoria lui Chelsea care marcheaza in 7 competitii diferite intr-un sezon!

"Torres was brilliant" scriu englezii, lucru care nu s-a intamplat decat foarte rar de cand spaniolul a ajuns la Chelsea in ianuarie 2011. Spaniolul a marcat in minutul 71 golul care a adus calificarea lui Chelsea.

La putin timp distanta, Torres a cazut in careu la un duel cu Szukala si s-a ales cu buza sparta. A fost nevoit sa mearga pe margine pentru a opri sangerarea si pentru a-si schimba tricoul. Cel primit era insa fara numar! Torres a jucat pentru cateva secunde fara numar, lucru care nu s-a mai intamplat din 1928 cand Arsenal si Chelsea au purtat pentru prima data numere pe tricou!

Torres a fost din nou in prim plan in final de meci cand putea sa incheie definitiv - a trimis insa in bara transversala din penalty!