Ce seara trista pe San Paolo: Napoli, eliminata dupa 2-2 cu Porto! VIDEO Tottenham, OUT, Juve e in sferturi! Sevilla a castigat la penalty-uri!

00:52 21 Mar

Asadar, cele 8 echipe calificate in sferturile de finala Europa League sunt: AZ Alkmaar, Benfica, Juventus, Valencia, Lyon, Sevilla, FC Porto, Basel

Tragerile la sorti pentru sferturile Champions League si Europa League sunt vineri, de la ora 13.00, la Sport.ro si pe www.sport.ro.

00:50 21 Mar

A cincea serie: Ivan Rakitic (Sevilla) inscrie, Nono suteaza pe langa poarta; 4-3 pentru Sevilla la lovituri de la 11 metri si Sevilla merge in sferturi!

00:48 21 Mar

A patra serie: Alberto Moreno (Sevilla) inscrie cu mari emotii, Alfred N'Diaye (Betis) trimite in bara; este 3-3

00:47 21 Mar

A treia serie: Gameiro (Sevilla) inscrie, Antonio Amaya, capitanul lui Betis inscrie si el; este 3-2 pentru Betis

00:45 21 Mar

A doua serie: Koke (Sevilla) inscrie, Salva Sevilla (Betis) inscrie; 2-1 pentru Betis

00:44 21 Mar

Prima serie: Adan apara penalty-ul lui Vitolo (Sevilla), Castro inscrie cu un sut fenomenal in vinclul; Betis are 1-0 la penalty-uri

00:38 21 Mar

Ramane 0-2 intre Betis si Sevilla dupa 120 de minute, iar soarta calificarii se decide la penalty-uri

00:13 21 Mar

S-a terminat si meciul din Austria - Basel merge in sferturi dupa 2-1 in deplasare cu Salzburg (in tur a fost 0-0)

Cele 7 echipe calificate pana acum sunt AZ Alkmaar, Benfica, Juventus, Valencia, Lyon, FC Porto si Basel.

00:00 21 Mar

Final pe San Paolo: Napoli a fost eliminata dupa 2-2 cu FC Porto.

Real Betis - Sevilla merge in prelungiri dupa 0-2 dupa 90 de minute.

La Salzburg este de-abia minutul 80, pentru ca meciul a fost intrerupt timp de 10 minute (detalii mai jos).

23:54 20 Mar

Napoli 2-2 (min 90+1) - Zapata inscrie pentru napoletani, dar nimeni nu se mai poate bucura pe San Paolo; Napoli mai are nevoie de doua goluri, dar mai sunt doar 2 minute din prelungiri

23:44 20 Mar

Betis 0-2 Sevilla (min 78) - Carlos Bacca a inscris pentru Sevilla si meciul merge in prelungiri la acest scor. Primul gol al Sevillei a fost marcat de Reyes, in minutul 20;

23:43 20 Mar

Napoli 1-2 Porto (min 76) - Quaresma inscrie si doar o minune o mai duce pe Napoli in sferturi. Italienii au nevoie de 3 goluri pentru a se califica; nimeni nu mai canta pe San Paolo, napoletanilor nu le vine sa creada cum au scapat aceasta calificare printre degete.

23:38 20 Mar

Salzburg 1-2 Basel (min 60) - revenire spectaculoasa a lui Basel, in inferioritate numerica; elvetienii au inscris de doua ori intr-un interval de 10 minute, prin Streller si Sauro, iar Salzburg are nevoie de doua goluri in acest moment pentru a se califica in sferturi;

23:35 20 Mar

Napoli 1-1 Porto (min 69) - A inghetat vulcanul de pe San Paolo: Nabil Ghilas a inscris pentru 1-1, iar napoletanii au nevoie acum de doua goluri pentru a se califica in sferturi.

23:25 20 Mar

Meciul de la Salzburg a fost intrerupt, dupa ce suporterii au declansat haosul pe stadion. In tribune au fost aprinse sute de torte, dar, mai grav, ultrasii din galerie au aruncat mai multe obiecte pe teren, la o lovitura de colt a lui Basel.

Marco Streller (Basel) si-a indemnat coechipierii sa mearga la vestiare, meciul a fost intrerupt timp de 10 minute.

La pauza, Salzburg o conduce pe Basel cu 1-0 (0-0 in tur)

22:59 20 Mar

Salzburg o conduce la pauza pe Basel cu 1-0, dupa golul marcat de Soriano in minutul 22. In tur a fost 0-0

22:30 20 Mar

Min 21 - GOOOOOL Napoli!!! Higuain trimite pe culoar pentru Pandev, macedoneanul inscrie cu un sut fara preluare, din centrul careului.

E nebunie pe San Paolo, 'crainicul nebun' a anuntat golul lui Pandev; este 1-1 la general in acest moment.

VIDEO

22:21 20 Mar

La aceasta ora se mai joaca:

'15 Real Betis 0 - 0 Sevilla (in tur 2-0)
'15 Salzburg 0 - 0 Basel (in tur 0-0)

Basel joaca cu un om in minus din minutul 9, dupa eliminarea lui Marek Suchy

22:10 20 Mar

Napoli - FC Porto este in direct la Sport.ro. Meciul se vede LIVE si pe net AICI

21:57 20 Mar

Se stiu primele 5 echipe calificate in sferturi: AZ Alkmaar, Benfica, Juventus, Valencia si Lyon.

21:55 20 Mar

Benfica 2-2 Tottenham - Visul lui Tottenham a fost spulberat de Lima, care a inscris din penalty pentru 2-2 in prelungirile partidei; Benfica s-a calificat in sferturile de finala Europa League

21:40 20 Mar

Benfica 1-2 Tottenham (min 80) - ce revenire miraculoasa pe Da Luz! Chadli a inscris doua goluri intr-un singur minut si Tottenham mai are nevoie de un gol pentru a trimite meciul in prelungiri

21:30 20 Mar

Fiorentina 0-1 Juventus (min 71) - Pirlo deschide scorul pe Artemio Franchi dupa o lovitura libera de la 18 metri executata per-fect; Fiorentina joaca in zece, dupa ce Gonzalo Rodriguez a vazut al doilea galben pentru faultul in urma caruia s-a dictat lovitura libera

21:22 20 Mar

Viktor Plzen 2-1 Lyon - echipa lui Dusan Uhrin inscrie 2 goluri in doua minute, prin Daniel Kolar si Stanislav Ted; este 3-5 la general

21:17 20 Mar

Valencia 1-0 Ludogorets - Francisco Alcacer inscrie cu capul din centrarea lui Cartabia, este 4-0 la general pentru spanioli

21:14 20 Mar

Echipa de start a lui Napoli - Mertens, Pandev si Insigne joaca in spatele varfului impins Higuain

Si echipa de start a lui FC Porto:

21:01 20 Mar

Tim Sherwood nu e pe banca in seara asta, vede meciul din tribune, alaturi de presedintele Daniel Levy.

20:56 20 Mar

Viktoria Plzen 0-1 Lyon (min 45) - nu se mai poate intampla nimic in Cehia; este 5-1 pentru Lyon la general in acest moment.

20:55 20 Mar

AZ Alkmaar s-a calificat in sferturi! Anji - AZ s-a terminat 0-0, iar olandezii castigasera partida tur cu 1-0

20:44 20 Mar

Benfica 1-0 Tottenham (min 34) - Ezequiel Garay deschide scorul pe Da Luz si doar o minune o mai salveaza pe Tottenham; este 4-1 la general pentru portughezi

20:28 20 Mar

Europa League isi afla in aceasta seara cele 8 echipe care vor merge in faza sferturilor de finala.

In fata a 60 de mii de suporteri, Napoli vrea sa intoarca rezultatul din tur, 0-1 cu FC Porto si viseaza la repetarea celei mai mari performante din istorie, sezonul 1988-89, cand Maradona a adus singurul trofeu european din vitrina clubului, Cupa UEFA.

NAPOLI - FC PORTO, ora 22.00, IN DIRECT la Sport.ro si pe voyo.ro

Tottenham, echipa lui Vlad Chiriches are o misiune aproape imposibila in Portugalia, dupa 1-3 pe teren propriu cu Benfica, iar Fiorentina si Juventus se intalnesc de la ora 20.00 pe Artemio Franchi, iar returul incepe de la scorul de 1-1.