Arsenal - Valencia si Eintracht - Chelsea sunt semifinalele Europa League | Hategan i-a anulat 2 goluri lui Napoli, Slavia a reusit un meci fabulos pe Stamford Bridge si a sperat la calificare

EINTRACHT - BENFICA CHELSEA - SLAVIA NAPOLI - ARSENAL UEFA Europa League VALENCIA - VILLARREAL Europa League
Live Blog
UEFA EUROPA LEAGUE
Data publicarii: Joi 18 Aprilie 2019, 21:56
Data actualizarii: Joi 18 Aprilie 2019, 23:58

Comentam impreuna toate partidele din UEFA Europa League pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

00:00 19 Apr
Iata programul semifinalelor Europa League
2 mai: Arsenal - Valencia; Eintracht - Chelsea
9 mai: Valencia - Arsenal; Chelsea - Eintracht

23:58 18 Apr
Eintracht Frankfurt este ultima echipa calificata in semifinalele Europa League! Dupa ce a fost invinsa la Lisabona cu 4-2, Eintracht a reusit sa castige cu 2-0 pe propriul teren si se califica in penultimul act!
23:57 18 Apr

Arsenal se califica dupa 3-0 la general cu Napoli! Italienii au avut 2 goluri anulate dupa offside-uri la limita, insa superioritate englezilor a fost evidenta in ambele partide.

23:53 18 Apr
Chelsea este si ea in semifinale dupa ce a avut mai multe emotii decat se astepta! Slavia Praga a fost condusa cu 3-0 si 4-1, insa a reusit 2 goluri in 4 minute in repriza secunda mai avea nevoie de 2 goluri pentru calificare. N-a mai venit vreunul si Chelsea merge mai departe.
23:50 18 Apr
FINAL de meci la Valencia - Villarreal! S-a terminat 2-0 si Valencia merge in semifinale cu 5-1 la general! Andrei Ratiu a fost integralist, primind un cartonas galben in minutul 61.
23:30 18 Apr

GOOOOOL EINTRACHT! Rode inscrie cu un sut de la marginea careului si la acest scor nemtii sunt in semifinale!

23:18 18 Apr
Un nou gol anulat pentru Napoli, din nou la limita!

23:15 18 Apr
GOOOOL SLAVIA! Sevcik inscrie din nou cu un nou sut fantastic, de data aceasta cu dreptul!
23:12 18 Apr

GOOOOL SLAVIA! Sevcik reduce din diferenta cu un sut puternic pe jos care l-a pacalit pe Kepa.

23:11 18 Apr

GOOOL VALENCIA! Dani Parejo inscrie pentru 2-0 cu un sut din lovitura libera, mingea este deviata de zid si il pacaleste pe portar

22:53 18 Apr

Iata coregrafia superba a fanilor lui Eintracht de la inceputul partidei cu Benfica.

22:52 18 Apr
Hategan i-a enervat pe fanii lui Napoli - pe langa reusita lui Milik anulata de Sebastian Sovre, Hategan a refuzat sa acorde un penalty la solicitarea celor de la Napoli pentru un hent la Aubameyang iar la ultima faza a reprizei, nu a acordat lovitura libera dupa un fault clar al lui Kolasinac la Callejon.

22:40 18 Apr

GOOOOL EINTRACHT!!! Kostic inscrie dupa un sut ce s-a dus in bara! Jucatorul lui Eintracht era insa in offside, insa asistentul n-a sesizat iar reusita a fost validata! Nu exista VAR in Europa League!

22:39 18 Apr
GOOOOOL ARSENAL! Lacazette deschide scorul cu un sut superb din lovitura libera
22:31 18 Apr

GOOOL CHELSEA! Continua nebunia pe Stamford Bridge! Pedro reuseste dubla! Reusita spaniolului a venit la 16 secunde dupa reluarea jocului dupa reusita celor de la Slavia!

22:29 18 Apr
GOOOL SLAVIA!!! Soucek reduce din diferenta pentru Slavia
22:28 18 Apr
Decizie extrem de dificila a brigazii din Romania - Milik pleaca la limita offside-ului si inscrie! Reusita este insa anulata

22:19 18 Apr
GOOOL CHELSEA! Giroud inscrie si el
22:17 18 Apr

GOOL VALENCIA! Toni Lato deschide scorul cu o reluare din prima. Din pacate, Andrei Ratiu a facut o greseala mare la gol, pierzand mingea la marginea careului in fata lui Guedes, cel care a trimis apoi decisiv spre Lato.

22:12 18 Apr
GOOOOL CHELSEA! Deli inscrie in propria poarta
22:09 18 Apr

GOOOOL CHELSEA! Pedro deschide scorul cu Slavia iar echipa lui Sarri este la un pas de semifinale! Pedro a inscris cu o scarita dupa un un-doi cu Giroud!

22:01 18 Apr
Au inceput partidele din sferturile UEFA Europa League!
20:37 18 Apr

NAPOLI - ARSENAL

EINTRACHT - BENFICA

CHELSEA - SLAVIA

VALENCIA - VILLARREAL

17:21 18 Apr
Mai multi fani ai lui Benfica rateaza partida din aceasta seara - au mers in orasul gresit! In loc sa ajunga in Frankfurt (Main) ei au mers in Frankfurt (Oder), aflat la 613 km distanta!!!

17:06 18 Apr
Returul sferturilor UEFA Europa League reprezinta ultima sansa pentru cei 2 romani ramasi in competitie, Vlad Chiriches si Alexandru Baluta. Napoli a pierdut in tur la Londra cu 2-0 in fata lui Arsenal si are o misiune extrem de dificila de a intoarce rezultatul in fata echipei lui Unai Emery, timp ce Slavia a pierdut pe propriul teren cu 1-0 in fata lui Chelsea. Premier League poate avea 2 echipe in semifinalele Europa Leageue, la fel cum are 2 reprezentante si in semifinalele UEFA Champions League.

Spania va fi cu siguranta reprezentata in semifinale, cel mai probabil de Valencia, cea care a invins in tur cu 3-1 in deplasare la Villarreal. In pericol de retrogradare din La Liga, Villarreal are sanse minime sa intoarca scorul din tur.

Cel mai nebun meci din prima mansa a fost la Lisabona. Benfica a reusit sa castige cu 4-2 gratie hattrick-ului lui Joao Felix, insa Eintracht a reusit totusi sa inscrie de 2 ori desi a jucat o buna parte din meci cu un om in minus. Nemtii eram neinvinsi in 2019 pana la acea partida.