Vaslui 0-2 Inter! Veni, Vidi, Vici! Vasluiul lui Porumboiu a fost EXECUTAT de milionarii italieni! Sanmartean si Varga s-au jucat cu nervii lui Sumudica!

FC Vaslui Europa League Inter Milano UEFA Europa League
Data publicarii: Joi 23 August 2012, 23:45
Data actualizarii: Joi 23 August 2012, 23:59

Echipa pregatita de Marius Sumudica a fost invinsa de fosta castigatoare a Ligii Campionilor, la capatul unui meci controlat de la un capat la altul.

Veni, vidi, vici. Acesta a fost motto-ul celor de la Inter, care au reusit sa se impuna cu scorul de 2-0, la capatul unui meci controlat in totalitate.

Interistii au deschis scorul in minutul 22, prin argentinianul Esteban Cambiasso, dupa un sut senzational din voleu. Dominarea italienilor a continuat si in repriza a doua, Vasluiul nereusind sa pastreze posesia sau sa aiba o sansa importanta de gol.

Fostii castigatori ai Ligii Campionilor au mai crescut o singura data viteza, in repriza a doua, iar Palacio a reusit sa inscrie la capatul unui contra atac.

Astfel, echipa lui Adrian Porumboiu are zero sanse de calificare in grupele Europa League, fiind greu de crezut ca Vasluiul poate invinge la Milano.

FC Vaslui: Coman, Varela, Charalambous, Celeban, Milanov, Antal, N'Doye, Stanciu, Salagean, Sanmartean, Niculae

Rezerve: Straton, Cordos, Caue, Costin, Varga, Sburlea, Gheorghiu

Inter: Castellazzi, Maicon, Ranocchia, Silvestre, Zanetti, Mudingay, Guarin, Sneijder, Cambiasso, Palacio, Milito

Rezerve: Belec, Samuel, Juan, Jonathan, Coutinho, Nagatomo, Livaja

___________________________________________________________________________

Min 90+3 FLUIER DE FINAL! Inter a dat senzatia ca poate sa joace inca doua zile fara sa primeasca gol

Min 91: ....  Varga vede cartonasul galben

Min 90: Italienii paseaza in propria jumatate, asteptand fluierul de final

Min 87: Corner respins de apararea italienilor, dar mingea ajunge la Sanmartea care reia frumos din voleu. Mingea ocoleste poarta lui Castellazzi

Min 84: Sburlea reia defectos centrarea din corner, scorul ramane neschimbat

Min 83: Antal pivoteaza bine in careu si trage periculos, sutul sau este insa deviat in corner

Min 81: <> Wesley Sneijder, capitanul celor de la Inter, este inlocuit de Juan

Min 77: ....  Coutinho primeste galben la doar cateva minute de la intrarea pe teren

Min 76: Balbaiala in careul interist, nici un jucator al Vasluiului nu reuseste sa impinga mingea in poarta

Min 75: <> Ultimas schimbare a lui Sumudica: Caue intra in locul lui Celeban

Min 73: GOOOL INTER! Palacio inscrie dupa un contra atac scoala!

Min 72: <> Diego Milito este inlocuit de tanarul Coutinho

Min 72: .... Maicon primeste galben dupa ce l-a stopat pe Sanmartean, care initiase un contra atac periculos

Min 71: Coman retine perfect centrarea din corner a lui Guarin

Min 70: OCAZIE URIASA A LUI CHARALAMBOUS! Reluarea sa din voleu trece putin peste poarta

Min 68: Sutul centrare al lui Varga trece pe langa poarta lui Castellazzi

Min 65: Lovitura libera periculoasa pentru Vaslui! Varga centreaza bine in careu, dar cipriotul Charalambous este semnalizat in offside

Min 62: N'Doye se distreaza cu un fundas al Interului, dupa ce reuseste sa il intoarca de doua ori. Sutul sau trece insa peste poarta

Min 60: <> A doua schimbare la Vaslui! Sabrin Sburlea intra in locul ex-dinamovistului Marius Niculae

Min 57: O prima bresa in apararea italienilor, dar doi jucatori vasluieni se incomodeaza reciproc la marginea careului de 16 metri

Min 55: Timpul se scurge in defavoarea gazdelor, care nu reusesc sa puna in pericol poarta aparata de Castellazzi

Min 52: Contra atac rapid al vasluienilor, Sanmartean il lanseaza pe Antal care scapa 1 la 1 cu Ranocchia. Se izbeste insa de fundasul italian.

Min 47: Sanmartean are prima actiune a reprizei, reuseste sa dribleze 3 fundasi ai Interului si paseaza la Niculae, dar acesta se incurca in minge

Min 46: <> Prima schimbare in echipa vasluiana. Varga il inlocuieste pe Nicusor Stanciu

A inceput repriza secunda!

Min 45+1: Arbitrul pune capat primei reprize

Min 45: Sneijder inteapa mingea din 6 metri, Coman este salvat de BARA!

Min 42: Vasluienii par ca s-au trezit la viata, Antal are inca o sansa buna, trece insa pe langa centrarea trimisa de Salagean

Min 40: Inca un sut de la distanta al vasluienilor. N'doye trage senzational, dar portarul italienilor scoate in ultimul moment

Min 38: Marius Niculae incearca si el un sut, mingea trece la mare distanta de poarta

Min 33: Sneijder trage excelent de la 30 de metri, Coman scapa mingea, dar are noroc cu tusierul care a semnalizat offside la Rodrigo Palacio

Min 30: Zanetti ii da lui Antal o lectie de fotbal. Deposedare perfecta facuta de legendarul capitan al Interului

Min 29: Acelasi Palacio reuseste sa centreze in mijlocul careului, Sneijder vine lansat si trimite spre poarta lui Coman. Charalambous respinge in corner

Min 27: Palacio trage puternic de la 30 de metri, Coman este insa un portar experimentat si reuseste sa retina fara probleme

Min 22: GOOOL INTER! Cambiasso inscrie cu un voleu superb din 16 metri! Coman nu a avut nici o sansa

Min 20: <> Stromaccioni este nevoit sa efectueze prima schimbare. Nagatomo intra in locul lui Mudingay!

Min 15: Antal este semnalizat in offside dupa o pasa a lui Sanmartean. Antal nu ar fi ajuns oricum la minge

Min 12: Lovitura libera periculoasa pentru italieni. Sneijder suteaza violent insa mingea se opreste in zid

Min 9: Marius Niculae este lansat in adancime, Castellazzi este insa mai rapid si reuseste sa retina.

Min 7: Super olandezul celor de la Inter, Wesley Sneijder centreaza bine la Palacio, care era singur in careu. Tusierul a semnalizat offside

Min 3: Maicon poarta o actiune excelenta pe dreapta si reuseste sa centreze, Milanov respinge, dar italienii cer penalty, acuzand un hent

Min 2: Inter incepe in atac si are o prima actiune importanta, Charalambous este la post si reuseste sa respinga