Dinamo 0-2 Metalist! Dinamovistii au clacat inca o data: a fost MACEL pe National Arena! Vezi toate fazele VIDEO si reactia lui Bonetti dupa meci:

Data publicarii: Joi 23 August 2012, 22:34
Data actualizarii: Joi 23 August 2012, 23:44

Dinamo a fost invinsa de Metalist dupa doua goluri superbe ale ucrainenilor! Cosmin Matei si Tucudean au fost singurii dinamovisti care au contat in atac, insa eforturile lor nu au salvat-o pe Dinamo de la o infrangere! Vezi primele reactii dupa meci!

Dinamo: Balgradean - Pulhac, Koulibaly, Grigore, Luchin - Matei, Munteanu, Ba, Boubacar  - Alexe, Tucudean
Rezerve: Naumovski, Nica, Galchev, Curtean, Rus, Axente, Danciulescu

Metalist: Goryainov - Fininho, Torsiglieri, Gueye, Obradovic - Torres - Sosa, Cleiton, Willian, Edmar - Cristaldo
Rezerve: Sharpar, Dislenkovic, Shelayev, Blanco, Marlos, Rebenok, Lysenko

______________________________

"Stiam ca este o partida dificila impotriva unei echipe de mare calitate. Am pierdut ca echipa nu pot sa reprosez nimanui nimic. Avem jucatori tineri si cand jucam la un asemenea nivel se pot face si greseli. Trebuie sa jucam uniti si sa ne sacrificam ca sa putem face ceva.

Avem o echipa tanara si asta e pretul pe care il platim pentru greselile pe care le facem. In fotbalul totul este posibil, putem intoarce rezultatul in Ucraina. Daca veneau mai multi suporteri poate rezultatul era si altul", a spus Bonetti la Sport.ro

"Am pierdut dar nu a fost vorba despre ghinion. Nu vreau sa critic dar asta este nivelul nostru. Ca si echipa atat au putut face, sper sa avem o evolutie pozitica de acum inainte. Le multumesc fanilor, am avut o galerie exceptionala. ", a spus Negoita la gsptv.

FINAL! Meciul se termina cu sutul lui Tucudean. Dinamo termina in genunchi un meci in care nu a avut nicio sansa.

Min 85: Cosmin Matei incearca sa patrunda in careu insa se incurca in prea mult driblinguri!

Min 80: Dinamo forteaza golul de onoare insa nu reuseste sa puna in pericol poarta lui Metalist.

Min 76: SUT fantastic al lui Munteanu, scos cu trebu de Goryainov!!

Min 70: SUT BOMBA al lui Curtean, la un metru de bara!!!

Min 67: ,,,, Fininho vede al doilea galben si este eliminat!!!

Min 56: GOL Metalist! Cristaldo inscrie din 3 metri dupa o faza spectaculoasa a ucrainenilor.

Min 52: BARA pentru SOSA!!!!!!!!!!!!!! Sut formidabil scos de Balgradean!

Min 51: OCAZIE INCREDIBILA pentru Metalist, Balgradean scoate in situatie de unu la unu dupa un OFFSIDE IMENS!!!!

Min 47: OCAZIE pentru Dinamo! Tucudean trimite in plasa laterala!

Min 46: A inceput a doua repriza. Nicio schimbare in cele 2 echipe!

PAUZA! Dinamo termina prima repriza in atac, insa Metalist a controlat jocul in prima repriza, preferand sa conserve rezultatul dupa executia fenomenala a lui Cleiton!

Min 34: Inca o faza buna a lui Cosmin Matei, ucrainenii resping cu greu!

Min 33: OCAZIE pentru Cosmin Matei, care trage din marginea careului putin peste poarta!

Min 30: Tucudean centreaza in fata portii insa nu era niciun dinamovist la finalizare!

Min 25: Dinamo a echilibrat jocul insa dinamovistii nu reusesc sa puna poarta adversa in pericol!

.... Fininho, Willian, Grigore

Min 16: SUT Alexe de la 25 de metri, aparat fara probleme de Goryainov!

Min 14: Prima faza frumoasa a lui Dinamo, Cosmin Matei dribleaza excelent la mijlocul terenului dar este faultat de Fininho.

Min 8: GOL Cleiton din lovitura libera!

Min 6: Inca o ocazie pentru Metalist, Balgradean apara cu siguranta! Dinamovistii au inceput slab meciul!

Min 5: Ocazie imensa pentru Metalist!!!!! Balgradean scoate in situatie de 1 la 1 cu Sosa!!!

Min 1: A inceput meciul. Cristi Borcea este in tribuna in celebrul costum alb-rosu