VIDEO Imaginile bucuriei! Jucătorii lui Frankfurt au sărbătorit alături de fani după ce au eliminat-o pe Barca din Europa

Data publicarii: Vineri 15 Aprilie 2022, 00:17
Data actualizarii: Vineri 15 Aprilie 2022, 00:32

Barcelona, înfrângere grea în Europa League, în fața lui Eintracht Frankfurt

FC Barcelona a fost eliminată din Europa League de echipa germană de fotbal Eintracht Frankfurt, care s-a impus cu scorul de 3-2 (2-0), joi seara, pe Camp Nou, în manşa secundă a sferturilor de finală ale competiţiei.

După 1-1 în tur, Eintracht a condus cu un neverosimil 3-0 la Barcelona, prin golurile înscrise de Filip Kostic (4 - penalty, 67) şi Rafael Santos Borre (36).

• Eintracht Frankfurt

La finalul partidei, jucătorii au mers la marginea terenului și au sărbătorit minute în șir alături de suporteri. Peste 20.000 de germani au asistat la meci pe Camp Nou.

Fotbaliștii germani au mers în colțul terenului, s-au așezat pe gazon și au privit spectacolul pe care îl fac „favoriții” lor din tribune, care au cânta și au aplaudat minute în șir.

În penultimul act, Eintracht o va înfrunta pe West Ham United, care a trecut de Olympique Lyon, cu 1-1 (acasă) şi 3-0 (deplasare).