VIDEO "Golul carierei!". Execuție fantastică în Barcelona - Frankfurt, fără replică pentru Ter Stegen

rafael borre Barcelona Eintracht Frankfurt Europa League Europa League
Data publicarii: Joi 14 Aprilie 2022, 22:56
Data actualizarii: Joi 14 Aprilie 2022, 22:56
Rafael Borre a reușit un gol superb în meciul Barcelona - Eintracht Frankfurt, din sferturile Europa League, LIVE pe Pro Arena și VOYO.

Cu zeci de mii de fani în spate pe Camp Nou, Eintracht Frankfurt a făcut o repriză de vis contra Barcelonei, iar după primele 45 de minute conducea cu 2-0.

Rafael Borre, execuție fantastică în Barcelona - Frankfurt

Filip Kostic a deschis scorul în minutul 4, din penalty, iar Rafael Borre a dus scorul la 2-0 cu zece minute înainte de pauză.

După o minge pierdută de Sergio Busquets la mijlocul terenul, Rafael Borre a avansat până la aproximativ 25 de metri de poarta Barcelonei și a expediat un șut puternic, sub transversala lui Marc-Andre ter Stegen, care nu a avut replică și s-a văzut din nou învins.

"Golul carierei pentru extraordinarul atacantul columbian, fantastică execuție", a exclamat comentatorul Pro Arena, Mihai Mironică.

Pentru Rafael Borre a fost doar al doilea gol marcat în acest sezon de Europa League. Celalaltă reușită a columbianului a avenit în meciul din grupe cu Olympiacos, câștigat cu 3-1.

În schimb, Borre este golgheterul lui Frankfurt din Bundesliga. Vârful de 26 de ani a marcat șapte goluri în acest sezon și a oferit cinci pase decisive.

Rafael Borre a fost transferat de Eintracht Frankfurt în vara anului trecut, după ce evoluase ultima oară la River Plate. De-a lungul carierei, columbianul cu 16 meciuri la echipa națională a mai fost legitimat la Deportivo Cali, Villarreal și Atletico Madrid.