VIDEO EXCLUSIV Hat-trick în 33 de minute și pasă de gol în prima repriză! Fotbalistul care s-a distrat cu Olympiakos

Freiburg Europa League olympiakos Europa League
Data publicarii: Joi 30 Noiembrie 2023, 21:36
Data actualizarii: Joi 30 Noiembrie 2023, 21:44

Freiburg și Olympiakos s-au duelat în a cincea rundă a grupelor Europa League, scor 5-0.

După ce meciul tur s-a încheiat cu o victorie la limită pentru Freiburg, scor 3-2, de această dată nemții s-au dezlănțuit pe teren propriu. Scorul a fost deschis încă din minutul 3, de Michael Gregoritsch (29 ani)

Tot el a mai marcat o dată, în minutul 8, iar în minutul 36 a reușit hat-trick-ul.

Freiburg a intrat cu avantaj 4-0 la pauză, după ce același Gregoritsch a pasat decisiv, de această dată, pentru reușita lui Sidillia, în minutul 42.

Tabela de marcaj a fost închisă de Doan, care a înscris ultimul gol al meciului în minutul 77. În urma victoriei, Freiburg a rămas pe locul al doilea în clasament, la egalitate de puncte cu liderul West Ham, câte 12 fiecare, urmând ca în următoarea etapă să se decidă liderul, când cele două se întâlnesc pe terenul englezilor.