Craiova Europa League honved Universitatea Craiova Europa League CRAIOVA - HONVED 0-0 (3-1) | Nu s-au invatat minte! Ce au facut suporterii olteni la finalul partidei, dupa ce meciul a fost pe punctul de a fi suspendat
Data publicarii: Joi 01 August 2019, 22:42
Data actualizarii: Joi 01 August 2019, 22:46

Craiova a obtinut calificarea in turul 3 preliminar al Europa League dupa penalty-uri!

Pigliacelli a fost eroul oltenilor, intr-o partida pe care nu o vor uita curand. Craiova s-a chinuit doua meciuri si doua reprize de prelungiri cu Honved, fiind calificata de portarul care a aparat 3 penalty-uri.

Craiova a fost pe punctul sa piarda meciul cu 3-0 si sa se aleaga cu partida suspendata dupa ce arbitrul a fost lovit de un obiect aruncat din tribune in minutul 120, iar meciul a fost oprit timp de peste 30 de minute.

• CRAIOVA - HONVED 0-0 (3-1) | Nu s-au invatat minte! Ce au facut suporterii olteni la finalul partidei, dupa ce meciul a fost pe punctul de a fi suspendat

Chiar daca gestul necontrolat al suporterilor putea aduce dezastrul pentru Craiova, acestia nu s-au potolit. La finalul partidei, acestia au continuat sa arunce cu torte pe teren, bucurandu-se de calificare.

Craiova a scapat de suspendarea partidei, insa va fi amendata drastic de UEFA, cu 30.000 de euro.