Universitatea Craiova honved Europa League Meciul Craiovei, oprit de mai bine de 20 de minute dupa ce arbitrul a fost lovit! RISC URIAS pentru olteni: ce PEDEAPSA poate primi Craiova
Data publicarii: Joi 01 August 2019, 22:11
Data actualizarii: Joi 01 August 2019, 22:32

Scene absolut incredibile la Craiova!

UPDATE Meciul s-a reluat! Craiova nu va scapa insa de penalizari si amenzi uriase din partea UEFA ca urmare a acestor incidente!

In minutul 120, ultimul al reprizelor de prelungiri, meciul a fost intrerupt dupa ce arbitrul a fost lovit de un obiect aruncat din tribuna. Langa arbitru au cazut si petarde si fumigene, iar meciul a fost oprit aproximativ 20 de minute.

Oficialii prezenti la partida de pe "Ion Oblemenco" au luat in calcul suspendarea meciului. Daca arbitrii si oficialii UEFA vor decide oprirea meciului, Craiova va pierde cu 0-3.

Intr-un caz similar petrecut anul trecut, Sturm Graz a primit o amenda de 30.000 de euro, un joc fara suporteri si 2 ani de proba.