Ce GAFA a facut Ilie Stan! Gigi l-a criticat, fanii i-au reprosat alegerea! DEBUTUL de cosmar care a provocat furia tuturor:

Steaua ilie stan Ovidiu Dananae Europa League
Data publicarii: Vineri 17 Februarie 2012, 15:09
Data actualizarii: Vineri 17 Februarie 2012, 23:26

Steaua 0-1 Twente / Steaua are sanse minime sa treaca in optimile Europa League dupa infrangerea cu Twente. Cel mai bun jucator al olandezilor, Ola John, le-a provocat cosmaruri stelistilor:

Ilie Stan nu a reusit sa obtina un succes cu Steaua la primul meci oficial din 2012. Chiar daca nu l-a atacat direct, patronul echipei, Gigi Becali, i-a criticat alegerile. Jucatorul cel mai des aratat cu degetul a fost Ovidiu Dananae!

"Ilie a gresit cand l-a pus pe Dananae pe drapta. Nu aveam atac. Ori Machado, ori Tibi Balan trebuiau pusi pe foaie. Ilie zice ca Steaua vrea sa joace, dar asa cum o faci tu cu frica nu poate sa joace. I-a fost frica sa nu ia gol, il inteleg si pe el. Dar nu poti sa dai. In a doua repriza s-a inviorat jocul" a spus dupa meci Becali.

Ilie Stan a parut ca si-a dat seama de greseala si l-a pe Danane la pauza dupa o prima repriza slaba a fostului jucator de la U Craiova in care a luat un galben si a fost depasit in dese randuri de Ola John. In antiteza cu Dananae s-a aflat celalalt debutant, Vlad Chiriches fiind laudat pentru prestatia sa.

Intr-un sondaj pe www.sport.ro, fanii Stelei l-au desemnat tot pe Dananae ca fiind cel mai slab stelist de la partida cu Twente. Aproape 50% au votat cu fundasul dreapta.