Beto, fostul portar al CFR-ului, EROU in Europa League! Portarul i-a aruncat in aer pe fanii Sevillei, dupa ce a aparat ultimul penalty cu Betis: VIDEO

Data publicarii: Vineri 21 Martie 2014, 10:38
Data actualizarii: Vineri 21 Martie 2014, 13:49

► Azi 10:00 "Loteria Copo$" - LIVE Tribunal ► 13:00 Tragerile la sorti Europa League si Champions League ► 19:00 Reghe, in studioul Sport.ro. Ia-l la intrebari!

Rivalitate, atmosfera senzationala si dramatism total. Real Betis - FC Sevilla, meciul jucat aseara in saisprezecimile Europa League, le-a oferit pe toate.

Invingatori cu 2-0 in meciul tur, chiar pe terenul rivalilor "de moarte" de la FC Sevilla, echipa lui Raul Rusescu, fotbalistii lui Real Betis au trait un adevarat cosmar in partida disputata pe Benito Villamarin, portughezul Beto, fostul portar al CFR-ului, contribuind si el la acest lucru.

Real Betis nu a reusit aseara sa profite de avantajul de doua goluri luat in tur, iar FC Sevilla, echipa lui Raul Rusescu, a castigat cu acelasi scor si a trimis meciul in prelungiri. Cele doua echipe s-au anihilat reciproc in cele doua "minireprize" de prelungiri, iar dubla a fost decisa la loviturile de departajare, unde fosta castigatoare a trofeului a reusit sa profite.

Cu un inceput slab, Vitolo ratand prima executie, Sevilla a fost ajutata de inspiratia portughezului Beto, cel care a salvat chiar ultima lovitura a celor de la Betis, trimisa de Nono.

FC Sevilla a devenit astfel prima echipa care castiga doua loterii de departajare contra unei adversare din aceeasi tara, formatia analuza trecand si in sezonul 2006/2007 de Espanyol Barcelona.