VIDEO Andrei Rațiu, pe urmele lui Ianis Hagi! Ce s-a întâmplat în ultima etapă din La Liga cu fundașul dreapta al naționalei României

Andrei Ratiu Betis Sevilla Inigo Perez la liga Rayo Vallecano Stranieri
Data publicarii: Luni 18 Martie 2024, 09:58
Data actualizarii: Luni 18 Martie 2024, 10:59

Rayo Vallecano s-a impus pe teren propriu în partida cu Betis Sevilla, scor 2-0.

Echipa spaniolă Rayo Vallecano a învins duminică seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia Betis Sevilla, în etapa a 29-a din La Liga.

Fundaşul român Andrei Raţiu a intrat în minutul 78 la Rayo.

Pe ”Estadio de Vallecas”, gazdele au deschis scorul prin Florian Lejeune, în minutul 40, şi l-au majorat în minutul 78, când a înscris Sergio Camello. VIDEO AICI

Antrenorul lui Rayo, Inigo Perez, a apelat târziu la serviciile fundaşului român Andrei Raţiu, introdus în teren în minutul 78, atunci când l-a înlocuit pe Jorge de Frutos.

Cu această victorie, Rayo Vallecano a urcat pe locul 15, cu 29 de puncte, iar Betis rămâne pe locul 7, cu 42 de puncte.

Rezultate înregistrate duminică în meciurile etapei a 29-a din La Liga

FC Sevilla – Celta Vigo 1-2 (En-Nesyri 18 / Perez 72, Strand Larsen 78)

Las Palmas – Almeria 0-1 (Leo Baptistao 14)

Villarreal – Valencia 1-0 (Cuenca 54)

Rayo Vallecano – Betis Sevilla 2-0 (Lejeune 40, Camello 78)

Atletico Madrid - FC Barcelona 0-3 (Joao Felix 38, Lewandowski 57, Fermin Lopez 65)