FOTO ȘI VIDEO Asta înseamnă Grecia! Fanii au făcut show pe stadion în Panathinaikos - Villareal 2-0, meci transmis de VOYO

Panathinaikos Atena Europa League Grecia villareal Voyo Europa League
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Joi 21 Septembrie 2023, 23:37
Data actualizarii: Joi 21 Septembrie 2023, 23:47

Meciul din Europa League a fost transmis în direct joi seară de VOYO.

Panathinaikos Atena a câștigat joi seara meciul de debut din Grupa F a Europa League pe teren propriu, scor 2-0 cu gruparea spaniolă Villareal.

Vulcanul verde. Asta înseamnă Grecia!

Pe stadionul Spyros Louis, înțesat de fanii, grecii au condus ostilitățile de la început și au marcat prin Ioannidis în minutul 38. După pauză, elevii lui Ivan Jovanovic și-au mărit avantajul prin Sporar, în minutul 78, iar fanii au declanșat fiesta.

La finalul meciului, arena a devenit un adevărat vulcan verde, iar jucătorii au celebrat victoria minute bune pe teren alături de suporterii care au creat o acustică infernală pe stadionul cu o capacitate de 75.000 de locuri. VEZI GALERIA FOTO (sursă: IMAGO)