FOTO A învățat din greșeli :)! Cum a fost surprins Casemiro în timp ce jucătorii de la FC Barcelona și Manchester United se îmbrânceau pe teren

Casemiro Europa League fc barcelona Manchester United Europa League
Data publicarii: Vineri 24 Februarie 2023, 13:35
Data actualizarii: Vineri 24 Februarie 2023, 14:02

Manchester United s-a calificat în optimile de finală din Europa League după ce a trecut de FC Barcelona.

După 2-2 pe teren propriu, cu Manchester United, catalanii au deschis scorul pe Old Trafford, prin Robert Lewandowski (minutul 18 - penalty), însă gazdele au revenit după pauză și s-au impus cu scorul de 2-1, grație reușitelor lui Fred (minutul 47) și Antony (minutul 73).

Casemiro, protagonistul unei faze virale

Mijlocașul brazilian a fost surprins într-o ipostază amuzantă în momentul în care spiritele s-au încins între jucătorii celor două formații.

La mijlocul reprizei secunde, Aaron Wan-Bissaka  l-a faultat pe Frenkie de Jong, iar de aici a izbucnit o adevărată ceartă, la care Casemiro nu a fost părtaș, preferâns să stea deoparte.

Antecedentele lui Casemiro

În meciul de la începutul lunii, dintre Manchester United și Crystal Palace, Casemiro a fost eliminat după ce a strâns de gât un adversar

După un duel dur între Antony și Schlupp, spiritele s-au încins între jucătorii celor două formații, iar Casemiro a ajuns să-l strângă de gât pe Will Hughes.

Faza nu a fost observată inițial, însă intervenția arbitrajului video a fost descisivă, iar brazilianul a fost eliminat.