Au castigat cu inima! :) Danemarca e in semifinale dupa victoria cu Cehia! Schick a inscris, dar nu a fost de ajuns! Aici ai tot ce s-a intamplat in Cehia 1-2 Danemarca

Data publicarii: Sambata 03 Iulie 2021, 20:45
Data actualizarii: Sambata 03 Iulie 2021, 21:26

Campionatul European se vede la PRO TV si pe VOYO.RO!

Cehia 1-2 Danemarca

• Cehia - Danemarca, 19:00, la PRO TV si pe VOYO.RO! Patrik Schick trage tare sa-l intreaca pe Ronaldo in clasamentul marcatorilor

FINAL!

Min. 82: OCAZIE DANEMARCA! Maehle scapa singur cu portarul si suteaza la coltul scurt, dar Vaclik respinge.

Min. 78: OCAZIE DANEMARCA! Poulsen primeste la marginea careului si suteaza puternic, dar Vaclik are o noua interventie buna!

Min. 69: OCAZIE DANEMARCA! Poulsen a scapat pe contraatac, singur cu doi fundasi cehi si a incercat un sut din afara careului, insa Vaclik a retinut fara probleme!

Min. 63: Poulsen primeste in careu intr-o pozitie periculoasa, dar Soucek a reusit sa intervina si sa blocheze sutul, insa este faultat de atacant si are nevoie de ingrijiri medicale.

Min. 49: GOOOOOL CEHIA! Schick primeste in careu de la Coufal si inscrie cu un sut din apropierea punctului cu var.

Min. 47: Barak suteaza puternic de la distanta, dar Schmeichel intervine si respinge balonul in corner.

Min. 46:  A inceput a doua repriza!

PAUZA

Min. 42: GOOOOOOL DANEMARCA! Maehle centreaza superb, cu exteriorul, iar Dolberg trimite fara probleme in poarta!

Min. 28: Braithwaite patrunde in careu si incearca sa suteze, dar trimite pe langa poarta.

Min. 22: Cehia este periculoasa prin Holes, care scapa singur in careu cu portarul, dar ezita, iar Schmeichel a respins in corner.

Min. 5: GOOOOOL DANEMARCA! Stryger a centrat din corner, Delaney s-a inaltat singur in careu si a trimis cu capul, direct in poarta!

Min. 1: A inceput meciul!

Echipele de start:

Cehia si Danemarca se intalnesc in sferturile de finala ale Euro 2020, sambata, de la ora 19:00, pe stadionul din Baku.

Cehii au profitat din plin de omul in plus in meciul cu Tarile de Jos si s-au calificat in sferturile de finala ale Euro 2020. Este pentru a doua oara cand cele doua nationale se intalnesc in "sferturi" la Euro. Prima oara s-a intamplat la Euro 2004.

Danemarca a inscris cate patru goluri in ultimele doua meciuri de la Euro. Nationala lui Kasper Hjulmand a trecut cu 4-1 de Rusia in ultimul meci din grupe si a zdrobit cu 4-0 nationala Tarii Galilor in optimile de finala.

ECHIPELE PROBABILE

Cehia: Vaclik; Coufal, Celustka, Kalas, Kaderabek; Holes, Soucek; Masopust, Barak, Sevcik; Schick.

Danemarca: Schmeichel; Christensen, Kjær, Vestergaard; Wass, Højbjerg, Delaney, Mæhle; Braithwaite, Dolberg, Damsgaard.

Jaroslav Silhavy, antrenorul Cehiei: "Danemarca are o echipa extrem de puternica. Stilul lor se aseamana extrem de mult cu al nostru. O singura greseala ar putea decide castigatoare."

Kasper Hjulmand, antrenorul Danemarcei: "Luptam pentru intreaga Danemarca. Avem doua obiective: Sa castigam ceva si sa inspiram noile generatii. Avem propria noastra filozofie de joc, insa in cadrul acesteia facem modificari de la meci la meci in functie de adversar."