„Reghe” a uitat numele rivalilor din Cupă! Cum explică cele două schimbări de la pauză

Laurentiu Reghecampf Cupa Romaniei Universitatea Craiova Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 02 Decembrie 2021, 22:54
Data actualizarii: Joi 02 Decembrie 2021, 22:59

Universitatea Craiova s-a calificat în semifinalele Cupei României la fotbal după ce a trecut de formația ACSO Filiaşi (Liga 3), cu scorul de 3-0 (2-0), joi seara, pe Stadionul „Ion Oblemenco” din Craiova.

La finalul partidei, Laurențiu Reghecampf a explicat cele două schimbări efectuate la pauză și s-a bâlbâit în momentul în care a trebuit să spună numele rivalilor din această seară.

„În Cupă se întâmplă să ai surprize, să ai jucători care nu participă la joc așa cum ar trebui, dar mă bucur că ne-am impus și lucrurile s-au terminat așa cum trebui.

Balașa și Koljic, scoși la pauză

Koljic am avut cu el un plan să joace 45 de minute, să-și facă antrenamentul. Eu sunt fericit când el iese de pe teren și este sănătos. Vine după un an în afara terenului. Lucrăm foarte mult cu el. Trebuie să-i dăm încrede pentru ca el să revină la forma la care știm noi că a fost.

Bălașa luase un cartonaș galben, trebuia să încercăm mai mulți jucători, dar motivul principal pentru care l-am înlocuit a fost pentru că îmi era teamă să nu facă vreo alunecare, să ia galben și să rămânem cu un om mai puțin pe teren.

M-am enervat pentru un sezon întreg la meciului cu FCSB, pentru că am ratat foarte mult, însă de această dată nu a fost cazul pentru că aveam o diferență foarte mare față de..., de... adversarul din această seară”, a spus Laurențiu Reghecampf la finalul meciului din Cupă, cu Filiaşi.

Cele patru echipe calificate în semifinale sunt Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, FC Voluntari, FC Argeş şi Universitatea Craiova.