„Dacă te conduce FCSB cu 3-0 pleci la pauză?” Basarab Panduru a văzut imaginile cu Dan Șucu după CSA Steaua - Rapid și a reacționat

dan sucu Basarab Panduru csa steaua Rapid Cupa Romaniei Dan Șucu, părăsind stadionul Ghencea înainte de finalul meciului CSA Steaua - Rapid
Data publicarii: Joi 02 Noiembrie 2023, 09:15
Data actualizarii: Joi 02 Noiembrie 2023, 09:16

Rapid a remizat în duelul din deplasare cu CSA Steaua din Cupa României, scor 0-0.

Rapidiștii nu au reușit să se impună în duelul din Ghencea, desfășurat sub privirile a peste 13.000 de spectatori. Cristiano Bergodi a trimis pe teren rezervele pentru meciul cu CSA Steaua, care însă nu au reușit să marcheze.

Înainte de finalul meciului, finanțatorul Dan Șucu a fost surprins în parcarea de la stadion, părăsind arena cu 10 minute înainte de sfârșitul partidei. Omul de afaceri nu a dorit să vorbească despre rezultat, plecând grăbit spre mașină.

Basarab Panduru, după de Dan Șucu a fost surprins plecând devreme de la CSA Steaua - Rapid

Imaginile cu Dan Șucu au fost comentate și de Basarab Panduru, fostul fotbalist dând vina pe aglomerația care se creează la final. Panduru e de părere că finanțatorul giuleștenilor a plecat atât de devreme pentru a nu fi blocat în aglomerația de la finalul meciului, însă nu s-a arătat de acord cu decizia sa, în contextul în care rezultatul nu era deloc favorabil echipei sale, care însă ar fi putut marca pe final.

„Să nu prindă aglomerația... Nu ai de ce să te superi. În etapa 14 te superi pentru ce? Te superi pentru ce? Ce mesaj dai dacă pleci? Știa că se iese greu... A plecat să nu prindă aglomerația

Eu cred că vrea să plece din cauza asta, să nu stea acolo o oră cu maşina. Cred că pleca şi dacă Rapid ar fi condus cu 1-0. De ce să te superi? Dacă te conduce FCSB cu 3-0 pleci la pauză? Că așa pare. Dacă e 0-0 aici în minutul 83 și pleci, ăia dacă te conduc cu 3-0, ai plecat la pauză. Tot timpul pleci așa...”, a declarat Basarab Panduru la Orange Sport.

În urma acestui rezultat, Steaua obține primul punct în grupele Cupei României. Rapid ajunge la patru puncte și este lider în Grupa B, dar poate fi depășită de câștigătoarea derby-ului U Cluj - CFR Cluj.

Pentru Rapid urmează derby-ul cu FCSB din campionat, de pe Arena Națională, în timp ce Steaua se va deplasa la Timișoara pentru meciul cu CSC Dumbrăvița din Liga 2.