Planurile FCSB-ului, date peste cap după egalul cu UTA Arad. Ce a transmis Mihai Stoica

UTA - FCSB Cupa Romaniei Mihai Stoica Cupa Romaniei Mihai Stoica
Data publicarii: Joi 20 Octombrie 2022, 22:28
Data actualizarii: Joi 20 Octombrie 2022, 22:26

FCSB a luat gol în minutul 90+6 și a pierdut cele trei puncte în Cupa României cu UTA Arad (2-2).

Centralul Adrian Cojocaru a arătat trei cartonașe roșii de partea FCSB-ului: Rachid Bouhenna (83'), Risto Radunovic (90+2') și Octavian Popescu (90+4'), iar Mihai Stoica a avut o reacție vehementă la adresa arbitrajului.

Totodată, managerul general al FCSB-ului a evidențiat faptul că planurile lui Nicolae Dică au fost date peste cap. Radunovic, care abia revenise după accidentare, trebuia să evolueze cu Sepsi Sf. Gheorghe luni, în campionat, însă acum acest lucru nu mai e posibil din cauza suspendării.

Ce a transmis MM Stoica

„Lui Radunovic îi dădusem acest meci ca să joace luni cu Sepsi. Octavian, care era viu, care a fost un alt Octavian, va fi și el suspendat din cauza unei mari erori de arbitraj.

Ce a făcut Cojocaru, știind că e VAR, sunt televiziuni, și cu atâta nonșalanță... nu putem să-l recuzăm, s-a scos din regulament. Înainte, dacă 5 cluburi recuzau un arbitru, îl scoteau din activitate”, a spus MM Stoica la Orange Sport.

UTA Arad - FCSB 2-2. Meci cu patru eliminări și gol la ultima fază

UTA Arad a deschis scorul în minutul șapte al meciului prin tânărul Rareș Pop. FCSB a restabilit egalitatea în finalul primei părți din penalty, prin Radunovic, și a preluat conducerea în primele minute ale reprizei secunde după execuția superbă a lui Rădăslăvescu.

FCSB a încheiat meciul în opt oameni, după ce Bouhenna, Radunovic și Octavian Popescu au fost eliminați. La ultima fază a meciului, Postolachi l-a învins pe Vlad cu un șut din interiorul careului și a stabilit scorul final, 2-2.