Rapid 2-3 Astra! Meci de INFARCT in Giulesti! Rapidul a revenit de la 2-0, Astra bate in prelungiri! Gol ANULAT lui Surdu in minutul 119! VIDEO:

Rapid Astra Bate Cupa Cupa Romaniei Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 29 Noiembrie 2012, 22:59
Data actualizarii: Vineri 30 Noiembrie 2012, 00:02

Astra invinge in Giulesti si se califica in semi finalele Cupei Romaniei, unde va da de CFR Cluj!

Rapid si Astra se intalnesc in ultimul sfert al Cupei Romaniei, cele doua echipe disputandu-si locul in semi finala cu Cfr Cluj, echipa care a invins, aseara, pe Dinamo cu scorul de 2-1 (dupa prelungiri).

Rapid: Albut, Rui Duarte, Abrudan, Oros, Bozovic, Stefan Grigorie, Nicolae Grigore, Pavlovic, Herea, Teixeira, Pancu

Rezerve: Draghia, Glauber, Milisavljevic, Codrea, Roman, Surdu, Ionita

Astra:
Lung, Barboianu, Yahaya, Gaman, Junior Morais, Andrei Muresan, William de Amorim, Budescu, Takayuki, Fatai, Distefano

Rezerve: Gavrilas, Ben Youssef, Tembo, Ivanovski, Matel, Vadariu, Melinte

CLICK AICI PENTRU LIVE VIDEO

______________________________________________________________________

FINAL DE MECI! Astra se califica in semi finalele Cupei Romaniei, unde o va intalni pe CFR Cluj!

Min 119: Surdu reuseste sa egaleze pentru a treia oara, dar arbitrul da fault la portar

Min 113: Ultima schimbare la Astra: iese Distefano, intra Matel!

Min 110: GOOOOL ASTRA! Muresan reia cu capul din 5 metri! Apararea rapidistilor, inexistenta!

Min 107: Budescu executa o lovitura libera de la 20 de metri; mingea izbeste zidul

FINALUL PRIMEI REPRIZE DE PRELUNGIRI

Min 105: Ultima schimbare facuta de Rapid: Surdu intra in locul lui Pavlovic

Min 103: Astra preseaza de minute bune, giulestenii sunt in corzi

Min 102: Abrudan vede galben

Min 96: Distefano trimite o TORPILA in bara; mingea ajunge la Ivanovski care trimite in poarta, dar golul este anulat pentru offside

Min 91: A inceput prima repriza a prelungirilor

FINAL DE MECI! Urmeaza 30 de minute de prelungiri!

Min 85: Ivanovski are o sansa uriasa la doar un minut dupa ce a intrat pe teren! Sutul sau s-a oprit insa in plasa laterala

Min 84: Amorim este schimbat de Ivanovski

Min 83: Ocazie uriasa ratata de Pancu; sutul sau a trecut la o palma de poarta oaspetilor

Min 73: GOOOOL RAPID! Giulestenii egaleaza dupa un autogol al lui Barboianu

Min 67: Cursa superba purtata de Ionita pe partea stanga; rapidistul suteaza din marginea careului, dar Lung respinge in-extremis

Min 66: Tembo intra in locul lui Fatai

Min 65: GOOOOL RAPID! Oros inscrie cu o lovitura de cap de la 11 metri!

Min 61: .... Barboianu vede si el galben

Min 59: .... Galben Pavlovic

Min 53: Dubla schimbare la Rapid: Iese Grigore, intra Ionita; iese Teixeira, intra Roman

Min 52: OCAZIE IN-CRE-DI-BI-LA a lui Fatai! Atacantul Astrei a ratat din 4 metri!

Min 48: GOOOOL ASTRA! Fatai inscrie pentru 2-0 si linisteste lucrurile pentru echipa sa

Min 46: Oaspetii incep in forta! Budescu si Fatai rateaza doua sanse incredibile; Albut a scos senzational

PAUZA

Min 44: Fatai scapa singur spre poarta; tusierul a ridicat insa fanionul

Min 42: Pancu executa lovitura libera; mingea trece departe

Min 41: .... Galben si pentru Yahaya

Min 37: Inca o faza extrem de grea pentru Hategan, de aceasta data judecata gresit de arbitru! Grigorie a fost faultat in careu, dar arbitrul a lasat jocul sa continue

Min 34: Rapidistii preseaza, Teixeira are o noua sansa buna, insa sutul sau trece peste

Min 32: Barboianu centreaza bine din flancul drept, dar Takayuki il faulteaza pe Albut

Min 26: .... Distefano primeste si el cartonas

Min 24: .... Faza extrem de grea pentru Hategan! Fatai a scapat singur cu portarul Rapidului, Albut a iesit in afara careului si a oprit mingea cu mana, insa a primit doar galben

Min 16: .... Herea primeste galben dupa o intrare extrem de dura la Barboianu

Min 11: Ocazie imensa ratata de Pancu! Teixeira i-a centrat perfect in 6 metri, insa atacantul rapidist a lovit aiurea mingea

Min 4: Sansa buna pentru gazde; Herea incearca sa profite de o greseala a apararii adverse, dar Yahaya revine si trimite in corner

Min 3: GOOOOOL ASTRA! Budescu deschide scorul cu un sut superb de la 25 de metri

Min 2: Herea centreaza din corner, insa Pancu trece pe langa minge

Min 1: A inceput partida! Rapidistii incep tare si obtin un corner inca din primul minut!