Ilie Dumitrescu, savuros după FC Bihor - FCSB: "E și normal!"

FC Bihor - FCSB Cupa Romaniei Ilie Dumitrescu Cupa Romaniei Ilie Dumitrescu
Data publicarii: Miercuri 27 Septembrie 2023, 23:27
Data actualizarii: Miercuri 27 Septembrie 2023, 23:26

FC Bihor - FCSB, LIVE TEXT - AICI.

Cele două cluburi s-au înfruntat miercuri seară de la ora 21:00, în prima etapă a grupelor Cupei României, la Oradea, pe stadionul „Iuliu Bodola”, din județul Bihor.

Ilie Dumitrescu, fost internațional român, a vorbit după meci despre evoluția elevilor lui Elias Charalambous și a evidențiat faptul că FCSB a întreținut la Oradea un antrenament.

• De asemenea, Ilie Dumitrescu a subliniat că e normal ca FCSB să nu joace la spectacol și să-și menajeze vedetele

„Un antrenament cu public. A fost un meci simplu. E și normal. E important ca nucleul important de jucători să se menajeze. Și golul lui Ngezana e cu simț. A sărit bine, a acoperit bine. Pe urmă joci, ai posesie. A fost ok. E un antrenament bun pentru FCSB. Echipa e la un nivel foarte bun, dacă îți dai seama că în teren rezultatul e bun”, a spus Ilie Dumitrescu la televiziunea DigiSport.

FC Bihor - FCSB 0-2

David Miculescu a deschis scorul în minutul 26, după ce a reușit să șuteze din întoarcere de lângă patru jucători ai Bihorului. În repriza secundă, Siyabonga Ngezana s-a înălțat deasupra defensivei adverse și a majorat diferența în minutul 69.

Roș-albaștrii încep, astfel, cu dreptul campania din Cupa României. Pentru echipa pregătită de Elias Charalambous urmează meciul cu 'U' Cluj din campionat (luni, 2 octombrie, ora 21:00).

Echipele de start

• FC Bihor: Pînzariu - Paublusztig, Sg. Jurj, Ioviță, Sorian, Farcaș, Gunie, Ban, Bactăr, Jurj, Vasile
  • FCSB: Vlad - Crețu, Ngezana, Haruț, Ganea - Djokovic, Lixandru, Gogescu - Radaslavescu, Miculescu, Oct. Popescu