CUPA ROMANIEI | Rapid, eliminata surprinzator! FCSB s-a calificat cu emotii! Vezi toate meciurile si toate echipele calificate in optimi

Cupa Romaniei CFR Cluj Program Cupa Romaniei rezultate cupa romaniei Viitorul Constanta Cupa Romaniei CUPA ROMANIEI | ACUM: UTA - Poli Iasi; 18:45 Chiajna - Viitorul; 21:30 Chindia - CFR. Vezi toate meciurile
Live Blog
Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 27 Septembrie 2018, 23:19
Data actualizarii: Joi 27 Septembrie 2018, 23:23

18:44 27 Sep

Rapid 0-2 Turnu Magurele

Min 90 GOL Turnu Magurele! Mario Mihai, fostul jucator al FCSB, inscrie si Rapid este eliminata din Cupa. Prima mare surpriza a competitiei.
Min 75 GOL Turnu Magurele!
Dragu deschide scorul! Rapid nu a avut nicio ocazie importanta pana acum.

Echipele de start:

Rapid: Ciuculescu - Voicu, Al. Iacob, Maftei, Demic - Jorza, Carstocea - Burlacu, Jurj, Goge - Matulevicius
Rezerve: Draghia, Neacsu, Dovleac, Nitu, Vlada, Bratu, Durita

Turnu Magurele: Poiana - Suciu, Matei, Savin, Mitrea - Pencea, Balgiu - Constantinescu, Dinca, Mihai - Dragu

Rezerve: Dumitrescu, Fotescu, Maricara, Salcianu, Bajenaru, Juncanaru, Pahontu

18:24 27 Sep

Bucovina Radauti 1-1 (7-8 dupa penalty-uri) Gaz Metan

Gaz Metan se califica dupa penalty-uri, scor 8-7.

Min 90+3 GOL Gaz Metan!
Yazalde evita prima mare surpriza a Cupei si trimite meciul in prelungiri!
Min 83 GOL Radauti!
Vasile Vitu inscrie cu 7 minute inainte de final!

17:18 27 Sep

Luceafarul Oradea 1-5 Astra

Min 90+1 GOL Astra! Valentin Gheorghe inscrie pentru a treia oara! Este primul hat-trick al carierei.
Min 80 GOL Astra!
Oradenii s-au bucurat doar un minut pentru golul marcat. Valentin Gheorghe a reusit dubla.
Min 79 GOL Luceafarul!
Vasile Pop reduce din diferenta pentru gazde.
Min 70 GOL Astra!
Valentin Gheorghe scapa singur pe partea dreapta si inscrie pentru 3-0.
Min 67 GOL Astra!
Jacques Zoua inscrie si el la faza imediat urmatoare!
Min 65 GOL Astra!
Julien Begue deschide scorul pentru echipa lui Multescu dupa ce Bus ratase o lovitura de la 11 metri.
Min 56
Astra rateaza un penalty! Laurentiu Bus a executat lovitura de la 11 metri, insa a ratat.

16:22 27 Sep

Programul meciurilor de azi din Cupa Romaniei:

Bucovina Radauti 1-1 (7-8) Gaz Metan Medias
Unirea Alba Iulia 0-1 FCSB

16:19 27 Sep

Craiova, Miercurea Ciuc, Sepsi, Voluntari, Dinamo, Poli Iasi, Hermannstadt, Dunarea Calarasi, CS Mioveni, U Cluj, Viitorul, CFR Cluj, Astra, Gaz Metan, Turnu Magurele si FCSB s-au calificat in optimi.

21:37 26 Sep

Chindia 0-1 CFR Cluj

GOL CFR Cluj! - Robert Tambe deschide scorul cu o lovitura de cap, dupa centrarea lui Moutinho de pe stanga, in minutul 32.

Chindia: Popescu - Martac, Vatavu, Acasandrei, Dumitrascu - Dudea - Rogoveanu, Novac, Stoica - Florea, Negut

Rezerve: Meila, Lungu, Mihai, Cherchez, Vasila, Serban, Mihaiu

CFR Cluj: Fernandez - Manea, Lang, Muresan, Radu - Hoban - Moutinho, Djokovic, Culio, Ganea - Tambe
Rezerve: Arlauskis, Bordeianu, Paun, Ionita, Mailat, Costache, Vera

18:53 26 Sep

Concordia Chiajna 0-3 Viitorul

GOL Viitorul! -
Ciobanu marcheaza si el in prelungiri! 3-0 pentru Viitorul care se califica fara emotii.

Matan majoreaza diferenta pentru Viitorul in minutul 65.

Min 55
Barboianu este si el eliminat! Concordia ramane in 9 oameni!

Min 45+1
Prepelita primeste al doilea cartonas galben si este eliminat!

GOL Viitorul!
- Ghita deschide rapid scorul, in minutul 14.

Poli Iasi, Hermannstadt, Dunarea Calarasi, CS Mioveni, U Cluj si Viitorul s-au calificat pana acum!

16:11 26 Sep

UTA - Poli Iasi 3-3 (3-5 la penalty-uri)

GOL UTA! -
UTA egaleaza incredibil in minutul 115, tot din penalty.

GOL Poli Iasi! -
Enoh inscrie din penalty in minutul 97 si pentru prima data in acest meci, Poli Iasi este in avantaj.

De Vega inscrie in minutul 82 si trimite meciul in prelungiri.