Ce a avut de spus Elias Charalambous după ce FCSB a pierdut din nou, fără să marcheze vreun gol

Elias Charalambous Cupa Romaniei FCSB Cupa Romaniei Elias Charalambous, antrenor FCSB/sursa foto: Imago
Data publicarii: Joi 07 Decembrie 2023, 23:20
Data actualizarii: Joi 07 Decembrie 2023, 23:28

FCSB a ratat calificarea în sferturile de finală din Cupa României, după ce a fost învinsă de FCU Craiova, scor 2-0.

Reacția lui Elias Charalambous după eliminarea din Cupa României

Tehnicianul de la FCSB a vorbit despre înfrângerea cu FCU Craiova, explicând că acum focusul va fi partida din campionat, cu CFR Cluj.

"N-am reușit să ne calificăm. Al doilea gol l-am primit foarte ușor. În a doua repriză am avut câteva ocazii, nu am jucat foarte bine. Cât de curând posibil trebuie să schimbăm situația. Nu e momentul să vorbim dacă a fost sau nu ultima șansă pentru anumiți jucători. Vom vedea în perioada de transferuri ce jucători vor pleca.

Pentru mine, oricine poate fi titular, toți jucătorii sunt importanți. S-a terminat cu Cupa României, acum trebuie să ne intereseze meciul cu CFR Cluj. Sunt îngrijorat că am încasat patru goluri, dar nu vreau să spun multe lucruri. E momentul să arătăm pe teren, este un derby. Știu că nu mai suntem ca la începutul sezonului, dar trebuie să ne concentrăm pentru ceea ce urmează", a spus Elias Charalambous, după meci.

Meciurile din sferturile de finală ale Cupei României:

Sfertul 1: Corvinul Hunedoara - CFR Cluj

Sfertul 2: FCU Craiova - FC Voluntari

Sfertul 3: Universitatea Craiova - Oțelul Galați

Sfertul 4: Universitatea Cluj - FC Hermannstadt

Meciurile din sferturile de finală se vor disputa într-o singură manșă, pe terenul echipelor care au câștigat grupele.