Ovidiu Popescu, furibund la declarații după eliminarea FCSB din Cupa României. "Ce să se întâmple? Se pot întâmpla multe într-un meci!"

Ovidiu Popescu Cupa Romaniei FCSB Cupa Romaniei
Alexandru Hațieganu
Data publicarii: Joi 07 Decembrie 2023, 23:01
Data actualizarii: Joi 07 Decembrie 2023, 23:11

FCSB a fost eliminată din Cupa României, joi seara, după 0-2 cu FCU Craiova.

FCU Craiova a învins joi seara, pe teren propriu, scor 2-0, formaţia FCSB, în cadrul Grupei C a Cupei României, şi s-a calificat în sferturile de finală ale Cupei României.

FCU Craiova a dominat în partida de pe teren propriu cu FCSB şi a înscris pentru 1-0 în minutul 40, prin Bauza. În minutul 44, van Durmen a reuşit să marcheze al doilea gol al gazdelor, învingându-l pe portarul Vlad cu un şut din careu. Bucureştenii au căutat egalarea în repriza secundă, dar nu au putut înscrie şi FCU Craiova s-a impus cu 2-0, mergând în sferturile de finală.

Ovidiu Popescu, unul dintre jucătorii cu experiență de la FCSB, a vorbit despre meciul cu trupa lui Adrian Mititelu, iar apoi s-a arătat puțin iritat de întrebările de la interviu.

Când a fost chestionat pe marginea derby-ului de duminică împotriva celor de la CFR, în Gruia, Ovidiu Popescu a răspuns... misterios.

"Trebuia să fi mers mai departe, îmi pare rău pentru suporteri, dar mergem mai departe. Nu contează primul 11 (n.r.: schimbat față de meciurile din campionat), s-au luat două goluri în cinci minute, dacă intram la egalitate la pauză, eram altfel a doua repriză.

Trebuie să ne trezim pentru a face la Cluj un rezultat pozitiv, tot noi jucătorii trebuie să o scoatem la capăt (n.r: duminică are loc derby-ul CFR - FCSB).

Suporterii au fost alături de noi peste tot. Este un meci normal cu CFR, sperăm să scoatem un rezultat pozitiv - și ei au fost într-un moment prost, acum și noi, se poate întâmpla orice. Nu știm ce se poate întâmpla, într-un meci se pot întâmpla multe.

E supărare mare în vestiar că nu ne-am calificat", a declarat Ovidiu Popescu, la finalul partidei cu FCU Craiova.