Darius Olaru, necruțător după eșecul cu FCU Craiova: "O partidă foarte proastă, nu vreau să judec"

Darius Olaru Cupa Romaniei FCSB FCU Craiova Cupa Romaniei Darius Olaru, jucător FCSB/sursa foto: SportPictures
Data publicarii: Joi 07 Decembrie 2023, 22:53
Data actualizarii: Joi 07 Decembrie 2023, 23:02

FCSB a ratat calificarea în sferturile de finală ale Cupei României, după ce a pierdut cu FCU Craiova, în deplasare, scor 2-0.

Este pentru al doilea an consecutiv în care FCSB nu ajunge în faza eliminatorie a Cupei României și al doilea meci consecutiv în care formația antrenată de Elias Charalambous pierde cu 0-2.

Darius Olaru a oferit o reacție după înfrângerea de la Craiova, explicând că trebuie să se schimbe ceva la echipă dacă vor să câștige cu CFR Cluj.

"O partidă foarte proastă din partea noastră, din nou. Trebuie să ne ridicăm, pentru că în trei zile avem un meci important. Nu ne mai facem jocul nostru, ne lipsește și încrederea. Jocul nu merge și nu avem nici rezultate.

Era un obiectiv, trebuie să continuăm în campionat, să ne strângem, să ne adunăm. Nu vreau să judec, am încercat să intrăm bine în repriza a doua, cei care am intrat de pe bancă.

Suporterii ne-au încurajat și ne-au spus că urmează un meci dificil, pe care trebuie să-l tratăm diferit dacă vrem să obținem ceva. Vom pierde partida dacă nu ne vom schimba, nici nu vreau să mă gândesc la asta", a declarat Darius Olaru, la finalul partidei.

Meciurile din sferturile de finală ale Cupei României:

Sfertul 1: Corvinul Hunedoara - CFR Cluj

Sfertul 2: FCU Craiova - FC Voluntari

Sfertul 3: Universitatea Craiova - Oțelul Galați

Sfertul 4: Universitatea Cluj - FC Hermannstadt

Meciurile din sferturile de finală se vor disputa într-o singură manșă, pe terenul echipelor care au câștigat grupele.