FINALA CUPEI ROMANIEI ASTRA 1-2 VIITORUL | VIITORUL CASTIGA CUPA ROMANIEI DUPA O FINALA FANTASTICA in fata Astrei! AICI FAZELE

ASTRA - VIITORUL Astra Cupa Romaniei Cupa Romaniei 2019 Viitorul Cupa Romaniei
Data publicarii: Sambata 25 Mai 2019, 18:59
Data actualizarii: Sambata 25 Mai 2019, 22:53

AICI AI TOATE FAZELE FINALEI CUPEI ROMANIEI!

VIITORUL 2-1 ASTRA

min 120: Ianis trage din unghi, boxeaza Lazar de la coltul scurt. Sut frumos al capitanului de la Viitorul.

min 119: Calcan trece de Cestor, care il imbranceste in careu. Penalty clar, arbitrul Petrescu nu da nimic.

• ASTRA - VIITORUL, CUPA ROMANIEI, LIVE

min 115: Ghita salveaza de pe linia portii la sutul trimis de Begue!!! Ocazie GIGANTICA pentru Astra, Ghita salveaza fantastic, cu capul!!!

min 115: Sut bun al lui Mladen, Lazar boxeaza! Ramane 2-1!

min 106: A inceput repriza a doua de prelungiri!

min 105+1: GOOOOOOOOOOOOOOOL VIITORUUUUUL!!! GOOOOOL ERIIIIIC!!!! Brazilianul trimite in poarta din cativa metri, dupa o centrare a lui Mladen, lasata perfect de Calcan! 2-1 Viitorul!!!!

min 103: Executie de la mare distanta, din lovitura libera, a lui Radunovic - Tordai respinge in corner. Executie surprinzatoare a fundasului din Muntenegru.

min 93: Houri paraseste terenul. In locul sau, intra Achim.

min 92: Centrare de pe partea dreapta din corner Ianis Hagi, Mladen se inalta si trimite pe langa.

min 90+3: Finalul primelor 90 de minute. Se intra in prelungiri la Viitorul - Astra!

min 82: Lovitura libera Ianis Hagi, mingea se duce la o palma de vinclu!!!! Ramane 1-1!

min 81: Inca o lovitura pentru Astra. Romario Pires vede al doilea galben si este eliminat!!! Astra ramane in 10!

min 76: GOOOOL VIITORUL!!!! Corner Ianis de pe partea stanga, Ghita se ridica dintre aparatorii Astrei si trimite cu capul in plasa!!! 1-1!!!!

min 70: Ultima modificare la Viitorul: Eric in locul lui Dragus.

min 62: Intra Calcan la Viitorul, iese Rivaldinho.

min 56: Bomba a lui Tudor Baluta de la distanta, mingea se duce putin alaturi! Cea mai mare ocazie a reprizei pentru Viitorul.

min 52: Hagi incearca un sut de la distanta, mingea se duce mult peste.

min 46: A inceput repriza a doua. Hagi a schimbat portarul la pauza, nemultumit de modul in care Cojocaru a tratat faza golului marcat de Alibec din lovitura libera. In locul lui Cojocaru a intrat Tordai.

min 45+2: Final de repriza la Ploiesti. Astra conduce cu 1-0 dupa 45 de minute!

min 45: Sut Vana, puternic, prinde Lazar!!!

min 41: GOOOOL ASTRA! Lovitura libera de la 20 de metri, pozitie excelenta. Trage Alibec, Cojocaru n-are nicio reactie la executia BOMBA a atacantului!!!! GOOOOL ASTRA! 1-0!

min 32: Dragus scoate cu pieptul pentru Ianis, in careu, capitanul Viitorului trage din prima, dar Lazar este atent!!! Ocazie mare pentru Viitorul!

min 27: Corner Ianis Hagi de pe partea dreapta, Rivaldinho se inalta si reia cu capul, Lazar prinde!

min 25: Dragus cere penalty dupa ce a fost atins de Butean in careu, Radu Petrescu lasa jocul sa continue.

min 24: Sut de la distanta Ionut Vana, peste!

min 23: Rivaldinho isi face o minge pentru sut la marginea careului, putin pe langa!

min 22: Ianis Hagi incearca sa intre in dribling in careul Astrei, Cestor e atent si il deposedeaza.

min 21: Control foarte bun al lui Dragus, a carui pasa pentru Rivaldinho e interceptata in ultimul moment de un jucator de la Astra! Brazilianul ar fi scapat singur cu Lazar.

min 11: Dragus e bine pozitionat in coltul stang al careului, se indeparteaza de zona periculoasa si trage din intoarcere - mult peste.

min 9: Prima sansa a lui Alibec de a se remarca, insa sutul sau de la marginea careului e prins de Cojocaru. Executie slaba a lui Alibec, insa Cojocaru a avut nevoie sa respinga mingea inainte sa o retina.

min 5: Sut spectaculos al lui Ianis Hagi din afara careului, Lazar scoate in corner! Prima faza de poarta a meciului!

min 1: A inceput meciul!

ECHIPELE PENTRU FINALA CUPEI ROMANIEI VIITORUL - ASTRA

______________________________________________________________________________________
Finala Cupei Romaniei se joaca intre Astra si Viitorul, de la ora 20:00, la Ploiesti.

Daca Astra a mai castigat trofeul in urma cu cinci ani, pentru Viitorul, aceasta finala este o premiera. Elevii lui Gica Hagi vor lupta pentru prima data pentru acest trofeu.

Gheorghe Hagi, Ianis Hagi, Costel Enache si Denis Alibec "au facut cunostinta" vineri cu trofeul pe care il pot cuceri sambata seara.

Ianis Hagi spera ca el si coechipierii sai pot aduce un nou trofeu Viitorului, dupa titlul cucerit in sezonul 2016-2017.

"Cred ca titlul a fost cea mai mare surpriza din Romania, si acum avem sansa sa castigam si al doilea trofeu. Ne dorim foarte mult, se implinesc 10 ani de la infiintarea clubului si cred ca ar fi un moment extraordinar, acela de a castiga Cupa Romaniei. Suntem pregatiti 100%, va fi un sezon perfect sa terminam cu o Cupa", a spus Ianis Hagi la conferinta de presa.

Hagi poate castiga cupa Romaniei dupa 30 de ani. Ca antrenor, Hagi a luat cupa in Turcia.

"La cate am castigat eu, trebuie sa stau cam mult sa ma gandesc, la cate trofee ... si cate au fost in viata mea c-a fost asa de lunga", a spus Hagi.

Daca Regele a parut relaxat, antrenorul Astrei a marturisit ca nu va mai putea dormi dupa ce a facut cunostinta cu trofeul.

"Imi doresc enorm obiectul din spate. Acum, ca l-am si vizualizat, probabil ca noaptea asta va fi destul de scurta pentru mine", a declarat Costel Enache.

Pentru Astra, castigarea Cupei Romaniei este singura sansa de a prinde cupele europene. De altfel, patronul echipei a promis o rasplata considerabila pentru castigarea trofeului, cate 10.000 de euro.

La intalnirile directe in Cupa Romaniei, Astra conduce cu 2-0.