VIDEO Alex Chipciu i-a ”mitraliat” pe fanii lui CSA Steaua: ”Sunt sclavii Armatei. Măcar am câștigat ceva la viața mea”

alex chipciu csa steaua CSA Steaua - U Cluj Cupa Romaniei
Data publicarii: Joi 28 Septembrie 2023, 18:53
Data actualizarii: Joi 28 Septembrie 2023, 18:59

Meciul dintre CSA Steaua și Universitatea Cluj, din grupele Cupei României, s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor 1-3.

Alex Chipciu a fost cel care a deschis scorul în minutul 27, cu o scăriță din interiorul careului, după ce a fost servit excelent de Dan Nistor.

În minutul 34, Filip Ilie a fost cel care a dus scorul la 2-0, după ce a reluat cu capul o minge centrată din corner. Tot Ilie a reușit ”dubla” în partea secundă, iar Alexandru Boiciuc, de la Steaua, a închis tabela cu un gol spectaculos, marcat cu un șut din afara careului, în minutul 65.

Imediat după meci, Alex Chipciu (34 de ani) a susținut conferința de presă și a avut un discurs dur la adresa clubului din Ghencea.

Alex Chipciu: ”M-au făcut sclavul domnului Becali. Ei sunt sclavii Armatei”

Fostul internațional a fost întâmpinat cu o atmosferă ostilă din partea fanilor Stelei, iar gestul lor nu a rămas netaxat de jucătorul lui U Cluj.

„E un stadion fabulos, dar parcă n-are nicio legătură cu ideea pe care o aveam eu despre Steaua când eram mic, mi se pare ceva fantomă. Aș spune și că Peluza Sud nu-mi e indiferentă. Am avut niște momente cu ei, chiar dacă m-au înjurat și m-au făcut sclavul domnului Becali.

Nici nu mă interesează, ei sunt sclavii Armatei înseamnă. Eu sunt al domnului Becali, măcar am câștigat ceva la viața mea. Nici nu mă interesează, sincer. Păcat de stema asta, e frumoasă rău de tot. Au fost fotbaliști foarte, foarte mari aici. Să continui tradiția asta cu jucători și cu echipamentul ăla fake...”, a spus Chipciu.

În campionat, Universitatea Cluj va juca tot la București, în compania celor de la FCSB, în timp ce Steaua se va deplasa la Buzău pentru duelul cu Gloria, una dintre echipele cu pretenții din Liga 2.