Reacția lui Daniel Oprița, când a auzit ce a spus Alex Chipciu

Daniel Oprita alex chipciu CSA Steaua CSA Steaua - U Cluj Cupa Romaniei Daniel Oprița
Data publicarii: Joi 28 Septembrie 2023, 19:27
Data actualizarii: Joi 28 Septembrie 2023, 19:27

Meciul dintre CSA Steaua și Universitatea Cluj, din grupele Cupei României, s-a încheiat cu victoria oaspeților, scor 1-3.

Alex Chipciu a fost cel care a deschis scorul în minutul 27, cu o scăriță din interiorul careului, după ce a fost servit excelent de Dan Nistor.

În minutul 34, Filip Ilie a fost cel care a dus scorul la 2-0, după ce a reluat cu capul o minge centrată din corner. Tot Ilie a reușit ”dubla” în partea secundă, iar Alexandru Boiciuc, de la Steaua, a închis tabela cu un gol spectaculos, marcat cu un șut din afara careului, în minutul 65.

Imediat după meci, Alex Chipciu (34 de ani) a avut un discurs dur la adresa clubului din Ghencea, la conferința de presă, în fața jurnaliștilor. Despre valul de ironii venit dinspre fostul internațional a fost întrebat și Daniel Oprița.

Doar că antrenorul Stelei nu a vrut să comenteze declarațiile date de Alex Chipciu, invocând faptul că este mult mai preocupat să scoată echipa din criză.

E problema lui. Ce vreți, să intru eu în discuții cu ce spune Chipciu? E părerea lui și nu vreau să intru în discuțiile astea. Pentru mine altceva e prioritar în momentul ăsta, cum să fac să scot echipa din criza asta. Nici programul nu ne ajută”, a spus Daniel Oprița, la conferința de presă.

Alex Chipciu a răbufnit: ”Doamne ferește! Dacă aici e Steaua, am luat-o razna”

La conferința de presă de după meci, Alex Chipciu a oferit o declarație războinică la adresa celor de la CSA Steaua. Fotbalistul a dat de înțeles că nu „militarii” sunt adevărata Steaua București.

„Doamne ferește. Dacă aici e Steaua, am luat-o razna. Dacă eram copil, nu mai țineam cu Steaua. Daca asta e Steaua, doamne... Ce Steaua? Cu echipamentul ăla fake? Doamne ferește. E o bătaie de joc. Suntem bătaie de joc noi ca țară oricum”, le-a spus Alexandru Chipciu reprezentanților mass-media, după meci.

În campionat, Universitatea Cluj va juca tot la București, în compania celor de la FCSB, în timp ce Steaua se va deplasa la Buzău pentru duelul cu Gloria, una dintre echipele cu pretenții din Liga 2.