Cupa Mondiala 2018. PROGRAMUL COMPLET al turneului! Vezi aici toate partidele din Rusia

Cupa Mondiala 2018. PROGRAMUL COMPLET al turneului! Vezi aici toate partidele din Rusia

Cupa Mondiala 2018 de fotbal din Rusia se va desfasura in perioada 14 iunie - 15 iulie pe 12 stadioane din 11 orase, cu 32 de echipe, impartite in opt grupe.

Competitia va debuta cu partida dintre Rusia, echipa gazda, si Arabia Saudita, joi 14 iunie, de la ora 18,00 (ora Romaniei), pe stadionul Lujniki din Moscova, in Grupa A, si se va incheia cu finala, programata pe 15 iulie pe aceeasi arena, de la ora 18,00.

Programul complet al competitiei:

Joi 14 iunie
18,00 (ora Romaniei) Rusia 5-0 Arabia Saudita, la Moscova (stadionul Lujniki), in Grupa A

Vineri 15 iunie
15,00 Egipt 0-1 Uruguay, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), in Grupa A
18,00 Maroc 0-1 Iran, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), in Grupa B
21,00 Portugalia 3-3 Spania, la Soci (stadionul Fist), in Grupa B

Sambata 16 iunie
13,00 Franta 2-1 Australia, la Kazan (Kazan Arena), in Grupa C
16,00 Argentina 1-1 Islanda, la Moscova (stadionul Spartak), in Grupa D
19,00 Peru 0-1 Danemarca, la Saransk (Mordovia Arena), in Grupa C
22,00 Croatia 2-0 Nigeria, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), in Grupa D

Duminica 17 iunie
15,00 Costa Rica 0-1 Serbia, la Samara (Samara Arena), in Grupa E
18,00 Germania 0-1 Mexic, la Moscou (stadionul Lujniki), in Grupa F
21,00 Brazilia 1-1 Elvetia, la Rostov pe Don (Rostov Arena), in Grupa E

Luni 18 iunie
15,00 Suedia 1-0 Coree de Sud, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), in Grupa F
18,00 Belgia 3-0 Panama, la Soci (stadionul Fist), in Grupa G
21,00 Tunisia 1-2 Anglia, la Volgograd (Volgograd Arena), in Grupa G

Marti 19 iunie
15,00 Columbia 1-2 Japonia, la Saransk (Mordovia Arena), in Grupa H
18,00 Polonia 1-2 Senegal, la Moscou (stadionul Spartak), in Grupa H
21,00 Rusia 3-1 Egipt, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), in Grupa A

Miercuri 20 iunie
15,00 Portugalia 1-0 Maroc, la Moscova (stadionul Lujniki), in Grupa B
18,00 Uruguay 1-0 Arabia Saudita, la Rostov pe Don (Rostov Arena), in Grupa A
21,00 Iran 0-1 Spania, la Kazan (Kazan Arena), in Grupa B

Joi 21 iunie
15,00 Danemarca 1-1 Australia, la Samara (Samara Arena), in Grupa C
18,00 Franta 1-0 Peru, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), in Grupa C
21,00 Argentina 0-3 Croatia, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), in Grupa D

Vineri 22 iunie
15,00 Brazilia 2-0 Costa Rica, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), in Grupa E
18,00 Nigeria 2-0 Islanda, la Volgograd (Volgograd Arena), in Grupa D
21,00 Serbia 1-2 Elvetia, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), in Grupa E

Sambata 23 iunie
15,00 Belgia 5-2 Tunisia, la Moscova (stadionul Spartak), in Grupa G
18,00 Coreea de Sud 1-2 Mexic, la Rostov pe Don (Rostov Arena), in Grupa F
21,00 Germania 2-1 Suedia, la Soci (stadionul Fist), in Grupa F

Duminica 24 iunie
15,00 Anglia 6-1 Panama, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), in Grupa G
18,00 Japonia 2-2 Senegal, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), in Grupa H
21,00 Polonia 0-3 Columbia, la Kazan (Kazan Arena), in Grupa H

Luni 25 iunie
17,00 Arabia Saudita 2-1 Egipt, la Volgograd (Volgograd Arena), in Grupa A
17,00 Uruguay 3-0 Rusia, la Samara (Samara Arena), in Grupa A
21,00 Spania 2-2 Maroc, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), in Grupa B
21,00 Iran 1-1 Portugalia, la Saransk (Mordovia Arena), in Grupa B

Marti 26 iunie

17,00 Danemarca 0-0 Franta, la Moscova (stadionul Lujniki), in Grupa C
17,00 Australia 0-2 Peru, la Soci (stadionul Fist), in Grupa C
21,00 Nigeria 1-2 Argentina, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg), in Grupa D
21,00 Islanda 1-2 Croatia, la Rostov pe Don (Rostov Arena), in Grupa D

Miercuri 27 iunie
17,00 Coreea de Sud 2-0 Germania, la Kazan (Kazan Arena), in Grupa F
17,00 Mexic 0-3 Suedia, la Ekaterinburg (Ekaterinburg Arena), in Grupa F
21,00 Serbia 0-2 Brazilia, la Moscova (stadionul Spartak), in Grupa E
21,00 Elvetia 2-2 Costa Rica, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), in Grupa E

Joi 28 iunie

17,00 Japonia 0-1 Polonia, la Volgograd (Volgograd Arena), in Grupa H
17,00 Senegal 0-1 Columbia, la Samara (Samara Arena), in Grupa H
21,00 Anglia 0-1 Belgia, la Kaliningrad (stadionul Kaliningrad), in Grupa G
21,00 Panama 1-2 Tunisia, la Saransk (Mordovia Arena), in Grupa G

Clasament final Grupa A

1 Uruguay 9p
2 Rusia 6p
3 Arabia Saudita 3p
4 Egipt 0p


Clasament final Grupa B

1 Spania 5p
2 Portgalia 5p
3 Iran 4p
4 Maroc 1p

Clasament final Grupa C

1 Franta 7p
2 Danemarca 5p
2 Peru 3p
4 Australia 1p

Clasament final grupa D

1 Croatia 9p
2 Argentina 4p
3 Nigeria 3p
4 Islanda 1p

Clasament final Grupa E

1 Braziilia 7p
2 Elvetia 5p
3 Serbia 3p
4 Costa Rica 1p

Clasament final Grupa F

1 Suedia 6p
2 Mexic 6p
3 Coreea de Sud 3p
4 Germania 3p

Clasament final Grupa G

1 Belgia 9p
2 Anglia 6p
3 Tunisia 3p
4 Panama 0p


Clasament final Grupa H

1 Columbia 6p
2 Japonia 4p
3 Senegal 4p
4 Polonia 3p

 

 

PROGRAM OPTIMI CUPA MONDIALA 2018

FRANTA - ARGENTINA 4-3
URUGUAY - PORTUGALIA 2-1

SPANIA - RUSIA 1-1 (3-4)
CROATIA - DANEMARCA 1-1 (3-2)

BRAZILIA - MEXIC 2-0
BELGIA - JAPONIA 3-2


SUEDIA - ELVETIA 2-0
COLUMBIA - ANGLIA 1-1 (3-4)

SFERTURI DE FINALA CUPA MONDIALA 2018

Vineri 6 iulie
17,00 URUGUAY 0-2 FRANTA, la Nijnii Novgorod (stadionul Nijnii Novgorod), primul sfert
21,00 BRAZILIA 1-2 BELGIA, la Kazan (Kazan Arena), sfertul 2

Sambata 7 iulie
17,00 SUEDIA 0-2 ANGLIA, la Samara (Samara Arena), sfertul 3
21,00 RUSIA 2-2 CROATIA la Soci (stadionul Fist), sfertul 4

SEMIFINALE CUPA MONDIALA 2018


Marti 10 iulie
21,00 FRANTA 1-0 BELGIA, la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg)

Miercuri 11 iulie
21,00 CROATIA - ANGLIA, la Moscova (stadionul Lujniki)

FINALA MICA CUPA MONDIALA 2018

Sambata 14 iulie
17,00 BELGIA - ANGLIA la Sankt Petersburg (stadionul Sankt Petersburg)

FINALA CUPEI MONDIALE 2018
Duminica 15 iulie
18,00, FRANTA - CROATIA la Moscova (stadionul Lujniki).



FULLSCREEN
Galerie Foto
  • /

VIDEO PROTVPLUS.RO

Andreea Marin, cu iubitul în pădurile virgine

Andreea Marin și iubitul său au sărbătorit 3 ani de relație în inima pădurii indoneziene.


08:14
Corina Caragea, experiențe inedite in Thailanda

Corina Caragea povestește despre delicatesele culinare pe care le-a încercat în Bangkok, printre care și carnea de crocodil.


08:10
Maria Cârneci, prima apariție după moartea soțului

Maria Cârneci: "În ultimele zile soțul meu a simțit că va muri"


19:07
Sfaturi pentru slăbire sănătoasă

"Nutriționistul vă păzește de efectele nedorite ale dietelor"


15:04
Medicina chinezeazcă, pentru tratarea bolilor

În ce constă medicina chinezească și cum ne ajută plantele în tratarea bolilor?


15:17
Bronzul și riscul de cancer de piele

S. Trifan: "Din cauza soarelui, pielea mea era îmbătrânită"


12:31
Ce fel de mame suntem, în funcție de ziua nașterii

Anul 2020 este legat de energia feminină și relația cu mama.


11:21
Ce schimbări aduc noile buletine?

Noile buletine vor include o imagine facială și două amprente.


10:14
Vorbește Lumea - 20 Ianuarie Promo

00:45
Cu Busu, despre vreme și vremuri

10:53
Pensiile și alocațiile pentru copii vor crește în acest an, dar nu se știe cu cât
BRAT