VIDEO EXCLUSIV „Echipa era ruptă în două și toți laudă jocul!” Dumitru Dragomir își menține părerea după FCSB - Viking

Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Sambata 20 August 2022, 15:23
Data actualizarii: Sambata 20 August 2022, 15:25

FCSB a pierdut manșa tur a meciului cu Viking, scor 1-2, și se deplasează în Norvegia pentru returul de totul sau nimic.

Obiectivul vicecampioanei României este să ajungă în grupele UEFA Europa Conference League, însă trebuie să întoarcă rezultatul din tur și să câștige în Norvegia pentru a trece mai departe. Scorul a fost deschis de Florinel Coman pe Arena Națională, în minutul 3, însă Kevin Kabran a egalat, un minut mai târziu, profitând de erorile din defensiva roș-albastră.

Bjorshol a marcat în minutul 35, iar Viking a închis jocul pentru a rămâne cu avantaj pe tabelă până la final, lucru ce le-a reușit norvegienilor. FCSB a dominat meciul, însă nu a reușit să mai înscrie.

Dumitru Dragomir, dur la adresa jocului FCSB-ului

Fostul președinte al Ligii Profesioniste de Fotbal a intrat într-un conflict cu Mihai Stoica, după ce a criticat dur jocul roș-albaștrilor, cei doi au avut un schimb indirect de replici dure, însă Dumitru Dragomir se menține ferm pe poziții. În opinia fostului șef al Ligii, vicecampioana nu a jucat bine, spunând că jocul a fost „haos total”.

„Mie îmi fac bine conflictele astea, la alții nu. Eu am spus adevărul, am spus că a fost haos în echipă, că echipa adversă a jucat 5-4-1 și nu s-au prins. Cică a jucat bine Steaua (n.r. FCSB), a jucat că s-au retras ăia între linii. Eu vă spun că a fost întâmplare golul, alții văd altfel fotbalul. Din punct de vedere tactic, echipa Viking a fost peste Steaua, din punct de vedere al valorii, cei ai Stelei sunt mai valoroși decât cei de la Viking.

Erau faze în care distanța dintre 4 jucători de la Steaua care rămâneau pe linia mediană și cei din față era de 50-60 de metri, nu se poate așa ceva. Echipa era ruptă în două și toți de acolo laudă jocul echipei. Băi, vedeți-vă de treabă, a fost haos total jocul echipei”, a spus Dumitru Dragomir la PRO Arena