OUT de la FCSB! Gigi Becali anunță o plecare după meciul cu Nordsjaelland

Gigi Becali FCSB Nordsjaelland Valentin Gheorghe Conference League
Data publicarii: Vineri 11 August 2023, 10:22
Data actualizarii: Vineri 11 August 2023, 10:24
FCSB și Nordsjaelland au remizat, scor 0-0, în prima manșă din turul 3 preliminar Conference League.

FCSB a jucat din minutul 59 cu un om în plus, după ce de la Nordsjaelland a fost eliminat Nagalo, pentru cumul de cartonașe galbene. Totuși, vicecampioana României nu a reușit să expedieze niciun șut pe poartă, iar danezii au lovit transversala în prelungiri.

Gigi Becali anunță plecarea lui Valentin Gheorghe de la FCSB

După meci, Gigi Becali a avut trei clienți. Finanțatorul de la FCSB i-a criticat public pe Andrei Cordea, Darius Olaru și Valentin Gheorghe, iar despre ultimul spune că va pleca sub formă de împrumut.

Valentin Gheorghe, împrumutat și în sezonul trecut, la formația turcă Umraniyespor, ar fi dorit acum de două formații din Liga 1, Universitatea Cluj și UTA Arad. Rămâne de văzut ce decizie va lua acum FCSB în cazul jucătorului cumpărat de la Astra, în 2021, pentru 250.000 de euro.

"Noi am jucat în 10. A fost Cordea în minus, în prima repriză, și Vali Gheorghe în a doua repriză. Am jucat și noi tot în 10. Parcă era de pe altă planetă Vali Gheorghe, săracul. Cordea se plimba pe acolo.

Noi trebuie să luăm campionatul. Ne concentrăm pe campionat, numai că Olaru trebuie să nu mai dea pase la adversar, Cordea să se trezească, iar pe Vali Gheorghe să îl dăm împrumut", a spus Gigi Becali, după meciul cu Nordsjaelland, la Orange Sport.

După revenirea din împrumutul de la Umraniyespor, Valentin Gheorghe a jucat în doar două meciuri la FCSB: 20 de minute contra lui FC U Craiova (3-1), în prima etapă din Liga 1 și 29 de minute împotriva lui Nordsjaelland (0-0).

VIDEO FCSB - Nordsjaelland 0-0 | REZUMAT